Estonya'da İstanbul Sergisi

Estonya'da İstanbul Sergisi

Estonya'nın Başkenti Tallinn'de Türk Büyükelçiliği Tarafından Fatma ve Orhan Turgut'a Ait "Martıların Gözüyle İstanbul" Adlı Fotoğraf Sergisi, Estonya Türk Büyükelçisi Şule Soysal Tarafından Açıldı.

Estonya'da İstanbul Sergisi

Estonya'nın başkenti Tallinn'de Türk Büyükelçiliği tarafından Fatma ve Orhan Turgut'a ait "Martıların Gözüyle İstanbul" adlı fotoğraf sergisi, Estonya Türk Büyükelçisi Şule Soysal tarafından açıldı.

Başkent Tallinn'de bulunan milli kütüphanenin 6. katındaki salonda açılan sergide, İstanbul'un gökyüzünden çekilmiş 33 adet fotoğrafı bulunuyor. Serginin açılışına Estonyalı işadamları, parlamenterler ve diğer ülkelerin büyükelçileri katıldı. Serginin açılış amacı, Estonya ve diğer ülkelerin önde gelen işadamlarına ve parlamenterlerine İstanbul'u sevdirmek olarak belirtildi. Öte yandan Büyükelçi Soysal, sergide yaptığı açıklamada, "İstanbulumuz çok müstesna bir şehir. Bildiğiniz gibi İstanbul 2010 yılı

Avrupa Kültür Başkenti olarak seçildi. Ancak bana göre yalnızca Avrupa'nın değil, dünyanın kültür merkezidir. İçindeki tarihi, kültürel ve mimari birikimin yanı sıra coğrafi konumu açısından da dünya tarihinde rol oynamış bir şehirdir. O yüzden biz İstanbul Avrupa Kültür Merkezi etkinliklerimize bu fotoğraf sergisi ile başlamak istedik" dedi.

(OA-EA-OYK-OK-D)