Kocaeli'de Narkotik Operasyonu

Kocaeli'de Narkotik Operasyonu

60 kök Hint kenevirinin ele geçirildiği operasyonda sera sahibinin devlete çiftçiyi destekleme kredisi için başvuru yaptığı öğrenildi.

Kocaeli'de Narkotik Operasyonu

Kocaeli'nin Başiskele ilçesinde polisin sebze serasına düzenlediği operasyonda 60 kök Hint keneviri ele geçirildi. Sera sahibinin devlete çiftçiyi destekleme kredisi için başvuru yaptığı öğrenildi.

Alınan bilgiye göre, Başiskele'nin Yuvacık Paşadağ Mahallesi'nde ikamet eden ve çiftçilikle uğraşan H.E. isimli şahsın serasında uyuşturucu madde yetiştiriciliği yaptığı ihbarını alan Başiskele İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler adrese operasyon düzenledi. Operasyonda 60 kök Hint keneviri ve bir miktar kurutulmuş esrar maddesi ele geçirilirken, sera sahibi H.E.'ye ulaşılamadı.

Ele geçirilen Hint kenevirleri polis ekipleri tarafından imha edilirken, ilginç bir detay ortaya çıktı. İddiaya göre H.E.'nin yapılan sorgusunda seraya destek için İl Tarım Müdürlüğü'ne çiftçiyi destekleme kredisi için başvuru yaptığı ortaya çıktı. Seranın yanındaki ağacın gövdesine de serayı beklemek için gözetleme kulübesi yapan H.E.'nin yakalanması için polis çalışma başlattı.

Kaynak: İHA