Esnaftan Baydemir'e Ziyaret

Esnaftan Baydemir'e Ziyaret

Dağkapı ve Gazi Caddesi'ndeki Bir Grup Esnaf, Ticaret Odası Başkanı Kutbettin Arzu, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Alican Ebedinoğlu, Sur Belediye Başkanı Abdullah Demirbaş ile Birlikte Baydemir'i Makamında Ziyaret Etti.

Esnaftan Baydemir'e Ziyaret

Dağkapı ve Gazi Caddesi'ndeki bir grup esnaf, Ticaret Odası Başkanı Kutbettin Arzu, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Alican Ebedinoğlu, Sur Belediye Başkanı Abdullah Demirbaş ile birlikte Baydemir'i makamında ziyaret etti.

Gazi ve Yenikapı projeleri ile kent merkezi haline getirilmek istenen Suriçi bölgesindeki bir grup esnaf, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir'i makamında ziyaret etti. Esnaf ziyaretine Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kutbettin Arzu, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Alican Ebedinoğlu, Sur Belediye Başkanı Abdullah Demirbaş da katıldı. Esnaflar Baydemir'e sıkıntılarını anlatarak, özellikle Dağkapı semtindeki meydan düzenlemesi nedeniyle yapılan çalışmalardan dolayı sıkıntılı oldukları söyledi.

Osman Baydemir ise yapılan çalışmalardan başta esnaf olmak üzere tüm Diyarbakır'ın karlı çıkacağını belirterek, "Bu projenin gerçekleşmesine ilk başlarda inanılmıyordu. Ancak bugün gelinen aşamada herkes projeden oldukça umutlu. Başta proje çalışanları ve esnaflar olmak üzere emeği geçen herkesi kutluyorum. Başta esnaf olmak üzere herkesin kendi üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesi gerekiyor" dedi.

Daha sonra esnaflar, Belediye Başkanı Osman Baydemir'e sorunlarını dinlediği için teşekkür etti.

(SK-AŞ-SN-SN-Y)