Esnafla Bir Araya Gelen Karaosmanoğlu: 'Sosyal Belediyecilik de Öncüyüz' - Haberler
Haberi Paylaş

Esnafla Bir Araya Gelen Karaosmanoğlu: "Sosyal Belediyecilik de Öncüyüz"

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yaşam
Esnafla Bir Araya Gelen Karaosmanoğlu:

KOCAELİ(İHA) – İzmit Fethiye Caddesi esnaflarını ziyaret ederek bereketli işler dileyen Başkan Karaosmanoğlu, vatandaşlarla da yakından ilgilendi.

KOCAELİ(İHA) – İzmit Fethiye Caddesi esnaflarını ziyaret ederek bereketli işler dileyen Başkan Karaosmanoğlu, vatandaşlarla da yakından ilgilendi. Karaosmanoğlu, "Sosyal Belediyecilik de öncüyüz" dedi.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, saha ve teknik proje çalışmalarının yanı sıra esnaf ve vatandaşlarla da bir araya gelmeyi sürdürüyor. İzmit ve Kartepe Maşukiye'de vatandaşlarla buluşarak sohbet eden ve kent ile ilgili önerilerini dinleyen Karaosmanoğlu, "Sosyal Belediyecilik hizmetlerine çok önem veriyoruz. Halkımızın gönlünde edindiğimiz yer bizim için en güzel değerdir" açıklamasını yaptı.

Büyükşehir Belediyesi'nin yaşlılar ve gençler konusunda ortaya koyduğu projelerle birlikte, Bilgi Evleri ve Akademi Lise'nin çok önemli bir ihtiyacı giderdiğini ifade eden vatandaşlar, bu projeler için Başkan Karaosmanoğlu'na teşekkürlerini iletti. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin "Gönül Belediyeciliği" anlayışına 2004 yılından itibaren çok önem verdiğini söyleyen Karaosmanoğlu, "Vatandaşımızın mutluluğu için sosyal projelere çok önem veriyoruz. Özellikle güçlü Türkiye'nin en büyük sermayesi çocuklarımız ve gençlerimiz için büyük sorumluluk alıyoruz. Kılavuz Gençlik Modeli ve Bilgi Evleri gibi çalışmaların neslimizin zamanını doğru kullanması noktasında da güzel işler yapıyor" dedi.

Vatandaşların çevrede gördükleri ihtiyaç sahiplerini belediye yetkililerine bildirmelerini gerektiğini anlatan Karaosmanoğlu, "Her ne kadar bizler gerek muhtarlarımızla gerekse devletimizin kurumları ve ekiplerimizle bu saha araştırmasını yapsak bile vatandaşlarımızın da bu konuda duyarlı olması bizleri son derece mutlu edecektir. Bakınız 41 Kart projemizden 2017 yılında 16 bin 302 aile yararlandı. Milletimizin verdiği vergileri yine milletimize döndürüyoruz. 'Anneme Süt, Bana Sağlık' Projemizi de çok kıymetli görüyor ve sürmesini sağlıyoruz. Kocaeli, sağlık ve sosyal hizmetler alanında model bir kurumdur. Bu çıtanın daha yukarılara çıkması içinde çalışmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

Engelli vatandaşlara dönük 'Engelsiz Taksi' uygulamasının halk tarafından takdirle karşılandığını da dile getiren Karaosmanoğlu, "Engelsiz Taksi projemiz vatandaşlarımıza ücretsiz olarak hizmet veriyor. Randevu sistemi ile planlı bir şekilde yürütülen Engelsiz Kocaeli Taksi hizmeti sayesinde tekerlekli sandalye kullanan engelli bireylerin ev dışındaki zorunlu ihtiyaçları karşılanıyor. Engelsiz Kocaeli Taksi hizmeti ile öncelikli olarak sağlık kuruluşlarına gidiş gelişleri başta olmak üzere eğitim ve sosyal hayat gibi gerekçelere ilişkin taleplere de cevap veriyoruz" diyerek sözlerini tamamladı.

Karaosmanoğlu, Fethiye caddesindeki esnaflarla ve vatandaşlarla hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmedi. - KOCAELİ

Esnafla Bir Araya Gelen Karaosmanoğlu: Sosyal Belediyecilik de Öncüyüz

Esnafla Bir Araya Gelen Karaosmanoğlu: Sosyal Belediyecilik de Öncüyüz

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500