Esnaf Odaları Birlik Başkanı Öztürk: "Esnafa Geriye Dönük Borçlanma Hakkı Verilmeli" - Haberler
Haberi Paylaş

Esnaf Odaları Birlik Başkanı Öztürk: "Esnafa Geriye Dönük Borçlanma Hakkı Verilmeli"

Esnaf Odaları Birlik Başkanı Öztürk:

KIRŞEHİR (İHA) – Kırşehir Esnaf Odaları Birlik Başkanı Bahamettin Öztürk, esnaflara geriye dönük borçlanma hakkı verilmesi gerektiğini söyledi.

KIRŞEHİR (İHA) – Kırşehir Esnaf Odaları Birlik Başkanı Bahamettin Öztürk, esnaflara geriye dönük borçlanma hakkı verilmesi gerektiğini söyledi.

Öztürk, esnafın emeklilik yaşı geldiği halde geriye dönük borçlanma hakkı beklediğini ve BAĞ-KUR mağduriyeti yaşayan esnafların bir çözüm istediğini belirtti. Öztürk açıklamasında; "4 Ekim 2000 tarihinden önce vergi ve oda kaydı olup esnaflık yapan ancak BAĞ-KUR primini yatırmayan esnaflarımız için geriye dönük borçlanma hakkı getirilerek bu esnaflarımızın mağduriyetinin giderilmesini istiyoruz" dedi. Öztürk konuşmasını şöyle sürdürdü;

"SSK'lı çalışanlar için emeklilik prim sayısı 7 bin 200 iken esnaf ve sanatkar için bu sayı 9 bin. Arada 5 yıllık bir fark var. Esnafımız gecesini gündüzüne katıyor. Hafta sonu bayram demeden çalışıyor ancak emeklilik için daha uzun süre beklemesi gerekiyor. Devletimiz büyüktür. Bu mağduriyetleri gidermek için gerekli düzenlemeleri yapacaktır" diye konuştu. - KIRŞEHİR

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Kırşehir, 4 Ekim, Vergi, Esnaf, Yerel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title