Eskişehirspor-Kasımpaşa Maçının Ardından

Spor Toto Süper Lig'in 14.haftasında Eskişehirspor sahasında ağırladığı Kasımpaşa ile 2-2 beraber kaldı.

Eskişehirspor-Kasımpaşa Maçının Ardından

Spor Toto Süper Lig'in 14. haftasında Eskişehirspor sahasında ağırladığı Kasımpaşa ile 2-2 beraber kaldı.

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Eskişehirspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, iki kez öne geçmelerine rağmen 3 puanı alamadıklarını belirterek, karşılaşmada istedikleri ritmi yakalayamadıklarını söyledi. Yanal, karşılaşmada skor olarak rakibin kendilerini hep geriden takip ettiğini ve maç sonrası puanları paylaştıklarını anlatarak, "Karşılaşmada istediğimiz oyun ritmini yakalayamadık. Bütün oyuncularımız istediğimiz ritimden uzaktı. İyi bir takıma karşı oynadık. Sahada savunmayı iyi yapan ve oyun disiplininden kopmayan bir rakip vardı. Ama bizim asıl oyunumuz bu değil. Bu maç bir dahaki maçlarda böyle oynamamamız gereken bir referans oldu Bunun son olmasını ve önümüzdeki maçlardan galibiyetle ayrılmak istiyoruz" dedi.

Eskişehirsporlu futbolcu Burhan Eşer, bugün sahada bundan önceki coşkularını yakalayamadıklarını ifade ederek, "Bu maçtan galip gelerek üst sıralara yükselmek istiyorduk ama olmadı. Bunu unutup Beşiktaş maçına odaklanmak istiyoruz" diye konuştu.

Eskişehirsporlu Dede, son maçlardaki performanslarını sahaya yansıtamadıklarını aktararak, haklı bir beraberlik aldıklarını vurguladı.

KASIMPAŞA CEPHESİ

Kasımpaşa Teknik Direktörü Shota Arveladze, sahadan bir puanla ayrıldıkları için mutlu olduklarını kaydederek, "Eskişehirspor topa sahip olan ve hareketli bir takım. Her zaman burada oynamak zordur. Sahada istediğimiz oyunu sahaya yansıttık. Özellikle ikinci devre Eskişehirspor'un pas yapmasına izin vermedik. Eskişehirspor'un gollerine karşı bizde 2 güzel gol attık. Bizim açımızdan güzel bir maç oldu ve sahadan puanla ayrıldığımız için mutluyuz" şeklinde konuştu.

Kasımpaşalı Ayhan ve Mora, zor bir maç olacağını önceden bildiklerini söyleyerek, sahadan bir puanla ayrıldıkları için mutlu olduklarını kaydettiler. - ESKİŞEHİR