Ertuğrul Sağlam: Önümüze Çıkan Fırsatı Değerlendiremedik

Eskişehirspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, "Bugün çok iyi oynamadığımız maçta 5-6 gol olabilecek pozisyonumuz var." dedi.

Ertuğrul Sağlam: Önümüze Çıkan Fırsatı Değerlendiremedik

Eskişehirspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, "Bugün çok iyi oynamadığımız maçta 5-6 gol olabilecek pozisyonumuz var. Değerlendiremedik, rakibimiz güzel bir gol attı ve mağlup olduk" dedi.

Sağlam, Gençlerbirliği maçının ardından yaptığı açıklamada, farklı beklentiler içinde çıktıkları maçta mağlup oldukların hatırlattı.

Takımın eline geçen fırsatı değerlendiremediğini ifade eden Sağlam şöyle konuştu:

"Oyuna baktığımızda aslında oyunun kalitesinin üzerinde pozisyonlar yakaladık. Bugün çok iyi oynamadığımız maçta 5-6 gol olabilecek pozisyonumuz var. Değerlendiremedik, rakibimiz güzel bir gol attı ve mağlup olduk. Bazı gerçeklerle yüzleşmek zorundayız. Önümüzde 7 maç var. Sezon başından beri yaşadığımız gerçekler bu maçta ortaya çıktı. Bu takımı sezon bittiğinde Avrupa kupalarına katılan bir takım olarak hepimiz görmek istiyoruz. Üzüldük ama karalar bağlayacak halimiz yok. Taraftar tepki gösterdi. Bu tepkide sonuna kadar haklılar. Sıkıntılı bir dönemden geçiriyoruz. Bu dönem içinde sorumluluk alması gereken birisi varsa sorumluluğu alıyorum. Rakibimizi tebrik ediyorum."

Eskişehirsporlu futbolcu Dede ise takım arkadaşları ve Sağlam'ın kötü bir maç çıkarttıklarının farkında olduğunu söyledi.

Kamil Ahmet Çörekçi de maça iyi hazırlandıklarını ancak kötü bir süreçten geçtiklerini belirtti.

-Gençlerbirliği cephesi

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Mehmet Özdilek ise kendileri için anlamlı bir galibiyet aldıklarına değindi.

Takımın 3 hafta kazanarak Eskişehir'e geldiklerini anlatan Özdilek, şöyle devam etti:

"Eskişehirspor'u yenip puan farkını kapatmak istiyorduk. Biraz daha yukarıyı yakalamak için iyi bir maç oldu. Oyunu başından beri kontrol ettik. İlk yarıda golü bulup öne geçebilirdik. Rakibe pozisyon vermedik. İkinci yarı golü bulduktan sonra Eskişehirspor'dan baskı yedik. Kalecimiz Ferhat iyi bir maç çıkarttı. Haklı bir galibiyet aldık. Eskişehirspor gibi bir takımı kendi evinde yenmek kolay değil."

Gençlerbirliği takımının futbolcusu Uğur Çiftçi de iki takımın da iyi mücadele ettiğini bildirdi

Ferhat Kaplan da çok iyi hazırlandıkları maçta galip gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Kaynak: AA