Eskişehirliler'den 'allah'ın Sadık Kulu: Barla'ya Yoğun İlgi

Eskişehirliler'den 'allah'ın Sadık Kulu: Barla'ya Yoğun İlgi

Eskişehirliler'den 'allah'ın Sadık Kulu: Barla'ya Yoğun İlgi

Bediüzzaman Said Nursi'nin hayatını anlatan "Allah'ın Sadık Kulu.

Bediüzzaman Said Nursi'nin hayatını anlatan "Allah'ın Sadık Kulu: Barla" filmi, Eskişehirliler'den büyük ilgi gördü. Filmin gösterime girmesinin ardından binlerce Eskişehirli filmi izlemek için sinemalara akın etti. Seansları büyük oranda dolu olarak oynayan 'Allah'ın Sadık Kulu: Barla', izleyenlerden tam not aldı.

Türkiye'de 'Motion Capture' tekniğiyle çekilen ilk uzun metrajlı animasyon filmi 'Allah'ın Sadık Kulu: Barla', Bediüzzaman Said Nursi Hazretleri'nin sıkıntı, çile ve mücadele dolu hayatının en çarpıcı dönemlerinden biri olan 'Barla Hayatı'nı animasyon türüyle beyazperdeye aktarıyor. Film, Anadolu'nun ücra bir köşesinde tecrit edilmeye çalışılan bir alimin iman hakikatlerine dayanarak, sonradan tüm dünyayı saran bir 'muhabbet ve adanmışlık' hikayesini ele alıyor. Film, her ne kadar animasyon tarzında olsa da, gerek kahramanı, gerekse anlatım tekniği ile küçük-büyük herkesin ilgisini çekmeyi başarıyor.

Eskişehir'de de gösterime girdiği ilk günden itibaren yoğun bir ilgiyle karşılanan filmin seansları yüzde 90'lık doluluk oranlarına ulaştı. Filmin Türkiye'de ilk defa denenen bir animasyon yöntemi ile çekilen film, izleyenler tarafından oldukça başarılı bulundu. Ser Film Eskişehir Temsilcisi Adem Özer, filmin özel bir teknikle çekilmesi ve konusu itibari ile her yaşa hitap ettiğini belirterek, "Eskişehir halkımızın filme olan ilgisi bizleri de sevindiriyor. Filmin gösterime girmesinden itibaren Kanatlı Pink Sinemaları'nda yaklaşık 10 bin vatandaşımız filmi ilgiyle izledi. Bu rakamın ilerleyen günlerde daha da artmasını hedefliyoruz." dedi.

Filmi izleyen Raşit Vural isimli bir vatandaş ise filmin çekim tekniğini çok beğendiğini belirterek, Bediüzzaman Said Nursi'nin hayatını ve çektiği zorluğu anlama açısından filmin önemli olduğunu söyledi. Vural, "Türkiye'de ilk defa uygulanan yöntem açısından ve senaryonun Üstadı anlatma açısından filmi oldukça başarılı buluyorum. Herkesin sinemada bu deneyimi yaşamasını tavsiye ederim." diye konuştu.

Eskişehirliler'den 'allah'ın Sadık Kulu: Barla'ya Yoğun İlgi

Kaynak: CHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title