Eskişehir, Kültür Başkenti Çalışmalarına Hız Verdi

Eskişehir, Kültür Başkenti Çalışmalarına Hız Verdi

31.10.2012 13:30 | Son Güncelleme: 31.10.2012 13:30
Eskişehir, Kültür Başkenti Çalışmalarına Hız Verdi

Türk Dünyası Kültür Başkenti Ajansı Yönetim Kurulu, Eskişehir Valisi Kadir Koçdemir'in başkanlığında toplandı.

Türk Dünyası Kültür Başkenti Ajansı Yönetim Kurulu, Eskişehir Valisi Kadir Koçdemir'in başkanlığında toplandı. Vali Koçdemir, Eskişehir ve Türk Kültürüne hizmet açısından Türk Dünyası Kültür Başkentliği'ni önemli bir fırsat olarak gördüklerini söyledi. Koçdemir, "Bu alandaki bütün birikimi ve potansiyeli en iyi biçimde ilimizin istifadesine sunmak için çalışıyoruz." dedi.

Toplantıda başkanvekilliğine Prof. Dr. Davut Aydın, başkan yardımcılığı görevine ise Prof. Dr. Öcal Oğuz seçildi. 'Yönetim Kurulu Çalışma Usul ve Esasları Hakkında Yönerge' ile 'Genel Sekreterliğin Çalışma Usul ve Esasları Hakkında Yönerge'nin kabulünün ardından kente yapılacak olan kalıcı eserler ele alındı. Türkiye'de ilk olacak olan 360 derece görüntü olacak şekilde dizayn edilecek Sanaroma ve Açık Hava Müzesi' hakkındaki projeleri değerlendiren kurul, bu konudaki fizibilite çalışmalarını değerlendirdi.

Eskişehir Valisi Kadir Koçdemir, Eskişehir ve Türk kültürüne hizmet açısından Türk Dünyası Kültür Başkentliği'ni önemli bir fırsat olarak gördüklerini söyledi. Koçdemir şöyle devam etti: "Çifte başkentliğin somut meyveler vermesi için arkadaşlarımızla beraber, bu alandaki bütün birikimi ve potansiyeli en iyi biçimde ilimizin istifadesine sunmak için çalışıyoruz. Yönetim Kurulumuz bu amacı gerçekleştirecek en iyi terkibe sahiptir."

Toplantıda, tanıtım ve reklam filmleri için çağrıya çıkılmasına karar verilen toplantıda, sponsorluk işlerinin nasıl yürütüleceği de ele alındı. Toplantıda medya planlaması ve sponsorluk hizmetlerinin profesyonel firmalardan alınması hususunda mutabık kalındı. Belirlenen çerçeve içinde, firmaların teklif ve planlamalarını Yönetim Kurulu'na sunması kararlaştırıldı. Toplantıda önümüzdeki hafta yapılacak Tataristan ziyaretinin başkentlik sürecine olumlu katkıda bulunması için yapılması gerekenler de ele alındı.

Kaynak: CHA

Manşet

Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Eskişehir, Kültür Başkenti Çalışmalarına Hız Verdi - Aydın
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 22.10.2020 22:11:28. #1.15#
title