Eskişehir: Kaza Yaparak Arkadaşlarının Ölümüne Sebebiyet Veren Genç Kız, Hakim Karşısına Çıktı

Eskişehir: Kaza Yaparak Arkadaşlarının Ölümüne Sebebiyet Veren Genç Kız, Hakim Karşısına Çıktı

Eskişehir'de, Ehliyetsiz Kullandığı Otomobilin Takla Atmasıyla 2 Üniversite Öğrencisi Arkadaşının Ölümüne Sebebiyet Verdiği İddia Edilen Genç Kız Hakim Karşısına Çıktı.

Eskişehir: Kaza Yaparak Arkadaşlarının Ölümüne Sebebiyet Veren Genç Kız, Hakim Karşısına Çıktı

Eskişehir'de, ehliyetsiz kullandığı otomobilin takla atmasıyla 2 üniversite öğrencisi arkadaşının ölümüne sebebiyet verdiği iddia edilen genç kız hakim karşısına çıktı.

4 ay önce Atatürk Bulvarı Milli Eğitim Müdürlüğü binası yakınlarında meydana gelen kazada, Bilgi Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü hazırlık sınıfında okuyan Esra Tuğçe Açıkeller'in (20) kullandığı 26 NV 570 plakalı otomobil kontrolden çıkarak, önce orta refüje, daha sonra elektrik direğine çarptı. Çarpmanın etkisiyle elektrik direğinin ikiye bölündüğü kazada, araç içinde bulunan Nihan Akdoğ (19), Hande Dikici (19), sürücü Tuğçe Açıkeller ile Duygu Elitok (20) ağır yaralandı. Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılan yaralılardan Nihan Akdoğ ile Hande Dikici yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Bugün Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, trafik kazasında hayatlarını kaybeden KKTC Girne Amerikan Üniversitesi Endüstüriyel Mühendisliği 1. sınıf öğrencisi Nihan Akdoğ'un annesi Gülden Akdoğ, babası Muharrem Akdoğ ile aynı üniversitede Halkla İlişkiler Bölümü 1. sınıf öğrencisi Hande Dikici'nin annesi Nevin Dikici ve babası Osman Dikici ile avukatları katıldı.

Anavatan Partisi eski İl Başkanı Bilgin Açıkeller'in kızı olan sanık Esra Tuğçe Açıkeller, olay günü arkadaşlarıyla birlikte otomobille Osmangazi Üniversitesi içindeki parka gezmeye gittiklerini belirterek, "Otomobille Atatürk Bulvarı üzerinde viraja geldiğimizde, siyah renkli bir otomobil bizi sıkıştırdı. Orta reüjde bulunan çimlerin sulanması sebebiyle yol ıslaktı. Aracımla önce bankete vurdum. Lastiğim patladı ve refüje takla attık. Ondan sonrasını hatırlamıyorum. Ayrıca, ben 2 yıldır ehliyetsiz otomobil kullanıyorum. Sürücü kurslarına katılmıştım, ancak üniversite sınavları sebebiyle imtihanlara katılamadım ve dosyam süresi bittiği için yandı. Ehliyetsiz araç kullandığımı ailem de biliyordu. Kimse bir şey söylememişti. Onlar da benim iyi araç kullandığımı düşünüyorlardı. Çok üzgünüm ve pişmanım" dedi.

Akdoğ ve Dikici ailesi, ehliyeti olmadan otomobil kullanarak kızlarının ölümüne sebebiyet veren Açıkeller'den şikayetçi olduklarını söyledi. Duruşmaya şahit olarak katılan 2 kişi ise, caddede yürüdükleri sırada tesadüfen trafik kazasını gördüklerini belirterek, "Takla atan otomobili siyah renkli bir başka otomobil sıkıştırdı. Daha sonra otomobil orta refüje devrildi" dedi.

Mahkeme heyeti, duruşmayı, diğer şahitlerin dinlenmesi için ileri bir tarihe erteledi. Gözyaşı döken sanık sürücü Açıkeller'i ise babası Bilgin Açıkeller teselli etti. Gözyaşlarını tutamayan baba Açıkeller, "Biliyorum ki aileler çok acı çekiyor. Ölenler kızımın arkadaşıydı. Belki kazada kızım da ölecekti. Kendilerine hak veriyorum. Üzgünüm" demekle yetindi.

Kazada kızını kaybeden anne Nevin Dikici ise, "Hayatımız bitti. Bu işi sonuna kadar takip edeceğiz" dedi.

Diğer anne Gülden Akdoğ da, "Biricik kızımı yitirdim. Açıkeller'den şikayetçiyim" diye konuştu.