Eskişehir İl Jandarma Alay Komutanı Gençoğlu, Alkışlarla Karşılandı ( 2 )

Eskişehir İl Jandarma Alay Komutanı Gençoğlu, Alkışlarla Karşılandı ( 2 )

Eskişehir İl Jandarma Alay Komutanı Kıdemli Albay Recep Gençoğlu, Serbest Bırakılmasının Ardından Geldiği Eskişehir'de, Çalışma Arkadaşları ve Yakınları Tarafından Alkışlarla Karşılandı. Müftülük Sokak'taki Lojmana Gelen Albay Gençoğlu, Burada Kendisini Karşılayan Arkadaşları, Yakınları ve Ailesiyle Tek Tek Tokalaştı.

Eskişehir İl Jandarma Alay Komutanı Gençoğlu, Alkışlarla Karşılandı  ( 2 )

Eskişehir İl Jandarma Alay Komutanı Kıdemli Albay Recep Gençoğlu, serbest bırakılmasının ardından geldiği Eskişehir'de, çalışma arkadaşları ve yakınları tarafından alkışlarla karşılandı. Müftülük Sokak'taki lojmana gelen Albay Gençoğlu, burada kendisini karşılayan arkadaşları, yakınları ve ailesiyle tek tek tokalaştı.

Geçtiğimiz Çarşamba günü terör örgütü Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alınan ve ardından Erzurum'a götürülen Eskişehir İl Jandarma Alay Komutanı Kıdemli Albay Recep Gençoğlu, dün gece serbest bırakıldı. Albay Gençoğlu, serbest bırakılmasının ardından bu sabah tarifeli uçakla Erzurum'dan İstanbul Sabiha Gökçen Hava Limanına indi. Albay Gençoğlu ve beraberindekiler ardından anne ve babasının yaşadığı Sapanca'daki evine gitti.

Burada bir süre dinlenen Albay Gençoğlu ve avukatları akşam saatlerinde Eskişehir'e geldi. Albay Gençoğlu için Müftülük Sokak'taki lojmanın önünde karşılama töreni düzenlendi. 31 plakalı özel bir araçla lojmana giriş yapan Albay Gençoğlu, burada arkadaşları, yakınları ve ailesi tarafından alkışlarla karşılandı. Gençoğlu, araçtan indikten sonra kendisini karşılayanlarla tek tek tokalaştı. Bu esnada karşılama töreni için lojmanın avlusuna basın mensupları da alınarak, görüntü ve fotoğraf çekmelerine izin verilmesi dikkat çekti. Karşılama sırasında, Gençoğlu'nun ailesinin ağladığı görüldü.

Karşılama töreni sonrasında gazetecilere bir açıklama yapan Albay Gençoğlu'nun avukatı Erol Halka, terör örgütü Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alınan müvekkilinin tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldığını söyledi. Müvekkilinin suçsuz olduğunu inandıklarını ve yargının bu süreçte verdiği tutuksuz yargılama kararının da bunu doğrular nitelikte olduğunu dile getiren Halka, "Bakalım önümüzdeki süreç neyi gösterecek. Biz müvekkilimizin suçsuz olduğuna inanıyoruz. Ancak, diğer astsubay'ın tutuklanması bizleri üzdü." diye konuştu.

Halka, "Albayımızın terör örgütleriyle bağlantısı olması mümkün değildir. Dava sonunda suçsuz olduğunu göreceğiz. Tüm gerçekler, o zaman ortaya çıkacak." ifadesini kullandı.

Halka, Gençoğlu'nun yarından itibaren görevinin başında olacağını vurguladı.

(CİHAN)