Eskişehir: Eskişehir'de Yerel Yönetimler

Eskişehir: Eskişehir'de Yerel Yönetimler

Dünya Sağlık Örgütü Sağlıklı Şehirler Ağı'nda Yer Alan Eskişehir'in Tepebaşı Belediyesi Tarafından Okullarda Uygulanan 'Sağlıklı Besleniyorum' Adlı Projeye Mualla Zeyrek İlköğretim Okulu'nda Devam Edildi.

Eskişehir: Eskişehir'de Yerel Yönetimler

Dünya Sağlık Örgütü Sağlıklı Şehirler Ağı'nda yer alan Eskişehir'in Tepebaşı Belediyesi tarafından okullarda uygulanan 'Sağlıklı Besleniyorum' adlı projeye Mualla Zeyrek İlköğretim Okulu'nda devam edildi.

Tepebaşı Belediyesi ve Eskişehir Gıda Mühendisleri Odası işbirliğiyle Dünya Sağlık Örgütü tarafından 2003-2008 yıllarını kapsayan 4. Faz için belirlenen öncelikli temalardan olan 'Sağlıklı Yaşlanma' vizyonuyla hazırlanan projede bu yıl, 35 ilköğretim okulunda 2 bin 782 öğrenciye ulaşılacak. Mualla Zeyrek İlköğretim Okulu'nda gerçekleşen eğitime katılan Tepebaşı Belediye Başkanı Tacettin Sarıoğlu, projeye katkı sağlayan kişi ve kuruluşlara teşekkür belgelerini vererek, "Bilimsel gerçekler ışığında, diğer Avrupa şehirlerindeki uygulamalardan da faydalanarak hayata geçirdiğimiz bu projenin en önemli yönü, sürdürülebilir olmasıdır. Sadece kısa bir zaman diliminde uygulamanın fayda vermeyeceğini bildiğimiz projenin bu yıl da aynı heyecanla devam ediyor olması sevindiricidir" dedi.

Geçen yıl 12 pilot okulda eğitim gören toplam 604 öğrenciye ulaşan proje, sağlıklı nesillerin yetişmesini hedefliyor.