Eskişehir: Eskişehir'de Silahlı Saldırı: 1 Ölü, 2 Yaralı

Eskişehir: Eskişehir'de Silahlı Saldırı: 1 Ölü, 2 Yaralı

Eskişehir'de, Otomobiline Binerken Silahlı Saldırıya Uğrayan Bir Kişi, Kaçtığı Tekel Bayisinde Hayatını Kaybederken, İşyerine Gazete Almaya Gelen ve Yoldan Geçen 2 Kişi de Yaralandı.

Eskişehir: Eskişehir'de Silahlı Saldırı: 1 Ölü, 2 Yaralı

Eskişehir'de, otomobiline binerken silahlı saldırıya uğrayan bir kişi, kaçtığı TEKEL bayisinde hayatını kaybederken, işyerine gazete almaya gelen ve yoldan geçen 2 kişi de yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, Ali Fuat Güven Caddesi üzerinde meydana gelen olayda, sabah işine gitmek için otomobilin yanına gelen Nurettin Banlı (37), bu esnada kendisini yolun karşısındaki cami önünde bekleyen kimliği meçhul bir kişinin silahlı saldırısına uğradı. Yakındaki TEKEL bayisine sığınan Banlı, arkasından kurşun yağdıran saldırganın tabancasından çıkan birçok merminin vücuduna isabet etmesi sonucu işyeri içinde hayatını kaybetti. Bu esnada söz konusu yere gazete almaya gelen Ahmet Yavuz (77) ile tesadüfen yoldan geçen Nuri Sallık (50) ise, vücutlarına isabet eden kurşunlarla yaralandı. Yaralılar, 112 ambulansıyla kaldırıldıkları Yunusemre Devlet ve Eskişehir Devlet hastanelerinde tedavi altına alındı. Maktulün daha önceden "bıçakla adam öldürme ve 6136 sayılı kanuna muhalefet" suçlarından sabıkalı olduğu bildirildi.

İl Emniyet Müdürü Savaş Yücel de, olay yerine gelip incelemelerde bulundu. Nurettin Banlı'nın cesedi, savcının olay yerindeki incelemesinin ardından otopsi için Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi morguna kaldırıldı. Bu arada, apartmanın kapısı ve TEKEL bayisinin camlarına da çok sayıda kurşunun isabet ettiği görüldü.

Polis, eşkali belirlenen silahlı saldırganın yakalanması için çalışma başlattı.