Eskişehir: Eskişehir'de Extacy Operasyonu

Eskişehir: Eskişehir'de Extacy Operasyonu

Eskişehir'de, 500 Adet Extacy Uyuşturucu Hap Ele Geçiren Polis, Teşekkül Halinde Uyuşturucu Madde Ticareti Yaptıkları İddia Edilen 5 Kişiyi Yakaladı.

Eskişehir: Eskişehir'de Extacy Operasyonu

Eskişehir'de, 500 adet Extacy uyuşturucu hap ele geçiren polis, teşekkül halinde uyuşturucu madde ticareti yaptıkları iddia edilen 5 kişiyi yakaladı.

Alınan bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, uyuşturucu madde ticareti yapan şahıslara ve sokak satıcılarına yönelik olarak gerçekleştirdiği planlı çalışmalar kapsamında aldığı bir istihbaratı değerlendirerek, yaklaşık 1 ay süren takip neticesinde, teşekkül halinde uyuşturucu madde ticareti yaptıkları iddia edilen S.T. (21), G.G. (53), U.E. (18), P.G. (16) ve K.G.'yi (24) yakaladı. Gözaltına alınan şahıslardan toplam 500 adet Extacy sentetik uyuşturucu hap ele geçirildiği bildirildi. Ayrıca, suçtan elde edildiği düşünülen bir miktar paraya da el konulduğu açıklandı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan 5 şüpheli, "teşekkül halinde uyuşturucu madde ticareti yapmak" suçundan adliyeye sevk edildi.

Yetkililer, "Eskişehir Emniyet Müdürlüğü olarak uyuşturucu madde tacirlerine karşı bugüne kadar yürüttüğümüz ve teşekkül halinde uyuşturucu madde ticareti yapan suç örgütlerinin çökertildiği birçok başarılı operasyonlara, hassasiyetle ve titizlikle devam edilmektedir. Bu mücadelemizde vatandaşlarımızdan aldığımız büyük destek, bizi son derece memnun etmekte ve motivasyon kaynağımız olmaktadır" dedi.