Eskişehir'e 600 Kişilik T-tipi Cezaevi Yapılacak

Eskişehir'e 600 Kişilik T-tipi Cezaevi Yapılacak

Eskişehir Cumhuriyet Başsavcısı Gökhan Karaburun, H-tipi Cezaevi Yanına 600 Kişilik T-tipi Bir Cezaevi'nin Yapılacağını Söyledi.

Eskişehir'e 600 Kişilik T-tipi Cezaevi Yapılacak

Eskişehir Cumhuriyet Başsavcısı Gökhan Karaburun, H-Tipi cezaevi yanına 600 kişilik T-Tipi bir Cezaevi'nin yapılacağını söyledi.

Cumhuriyet Başsavcısı Gökhan Karaburun yaptığı açıklamada, Seyitgazi karayolu üzerinde bulunan 500 kişilik H-Tipi Cezaevi'nde şu anda 870 mahkumun kaldığını belirterek, "Ülkemizde 100 bine yakın hükümlü ve tutuklu var. Ülkemizde ki tüm cezaevlerinde olduğu gibi kentimiz de ki cezavevinde de mevcuttan fazla doluluk yaşanmaktadır. Çifteler Caddesi'ndeki Kapalı Cezaevi'nin kapatılmasının ardından H-Tipi Cezevi yanına T-Tipi Cezavi'nin yapılması için çalışma başlattık. Temmuz ayında ihalesi yapılarak bir yılda tamamlanmasını düşünülen cezaevinde sosyal tesisler ve 2 bin 500 kişilik bir yemek salonu bulunacak" dedi.

Eskişehir'de yeni adliye binasının yapımının da sürdüğünü ifade eden Karaburun, "Sanıyorum önümüzdeki aylarda yeni adliyeyi hizmete açacağız. 5 yıl içinde ilimizde adliye ve cezaevleri ile ilgili olarak 30 milyon dolarlık bir yatırım yapıldı. Amacımız, cezaevleri ve adliye hizmetlerini Avrupa standartları düzeyine getirmektir. Ayrıca, Sivrihisar-Ankara karayolu üzerinde bir Bölge Cezaevi'nin de yapılması için çalışmalarımız sürüyor" diye konuştu.

(HÖ-MŞ) 11.06.2008 17:46 TSİ