Eskişehir'deki Trafik Kazası

Eskişehir'deki Trafik Kazası

Eskişehir'de, Düğüne Giderken Otomobille Bir Kişiye Çarparak Ölümüne Sebep Olduktan Sonra Kaçtığı İddia Edilen ve Olay Yerine Düşen Plakadan Yola Çıkılarak Yakalanan Sürücü Serbest Bırakıldı.

Eskişehir'deki Trafik Kazası

Eskişehir'de, düğüne giderken otomobille bir kişiye çarparak ölümüne sebep olduktan sonra kaçtığı iddia edilen ve olay yerine düşen plakadan yola çıkılarak yakalanan sürücü serbest bırakıldı.

Edinilen bilgiye göre, M.Ç. (25) idaresindeki 26 KZ 638 plakalı otomobil, Fevzi Çakmak Mahallesi'nde Eskişehir-Sarıcakaya karayolunun 1. kilometresinde yolun karşısına geçmek isteyen Sedat Akkan'a (39) çarptı. Akkan olay yerinde hayatını kaybederken, otomobil sürücüsü kazanın ardından kaçtı. Bahse konu yerde inceleme yapan jandarma ekipleri, cesedin 5 metre ilerisinde bir araç plakası buldu. Plakayı araştıran görevliler, otomobili kullandığı ve Sarıcakaya ilçesine düğüne gittiği öğrenilen M.Ç.'yi

yakalayarak gözaltına aldı.

Maktulün yola aniden çıkması neticesinde duramayarak çarptığını söylediği öğrenilen M.Ç. "taksirle öldürme" suçundan çıkartıldığı mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

(OÖ-CC-CC-Y)