Eskişehir'de "Yerli Seramik Makinesi Üretimi" Toplantısı

Eskişehir'de "Yerli Seramik Makinesi Üretimi" Toplantısı

Anadolu Ajansı - Haberler | Ekonomi
Eskişehir'de 'Yerli Seramik Makinesi Üretimi' Toplantısı

EBK Seramik İş Kümesi Derneği Başkanı Ozan: "Seramik sektörünün ihtiyacı olan makinelerin yerel şekilde üretilmesini sağlamamız durumunda, hem ülkemiz hem de sektörümüz açısından çok önemli bir adım atmış olacağız"

Eskişehir- Bilecik- Kütahya (EBK) Seramik İş Kümesi Derneği Başkanı Zeki Şafak Ozan, "Seramik sektörünün ihtiyacı olan makinelerin yerel şekilde üretilmesini sağlamamız durumunda, hem ülkemiz hem de sektörümüz açısından çok önemli bir adım atmış olacağız" dedi.

Ekonomi Bakanlığının desteğiyle, EBK Seramik İş Kümesi Derneği ve Makine Aksamları İhracatçıları Birliği (MAİB) tarafından düzenlenen "yerli seramik makinesi üretimi" toplantısı kapsamında, seramik sektörü üreticileri bir araya geldi.

Bir otelde gerçekleştirilen toplantıda konuşan EBK Seramik İş Kümesi Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ozan, toplantıyla amaçlarının net bir yol haritası çıkarmak olduğunu söyledi.

Projenin hayata geçirilmesi için seramik sektörü temsilcileriyle buluştuklarını ifade eden Ozan, şöyle konuştu:

"Yerli seramik makinesi üretimi kapsamında önemli bir kilometre taşına şahit oluyoruz. Seramik sektörünün ihtiyacı olan makinelerin yerel şekilde üretilmesini sağlamamız durumunda, hem ülkemiz hem de sektörümüz açısından çok önemli bir adım atmış olacağız. Seramik endüstrisinin, teknolojik alanda atılım yapmadan dünya ölçeğindeki liderlik hedefine ulaşması mümkün olamaz. Ucuz iş gücüyle yaptığımız üretim, sektörümüzü belirli noktaya kadar taşıyacaktır. Bu başlığı bizim markalaşmayla, teknolojiye sahip olma ve inovasyonla çok daha farklı bir noktaya taşıma zorunluluğumuz bulunuyor."

MAİB Başkanı Adnan Dalkıran ise birliğin kuruluş amacı ve faaliyetlerinden bahsederek, sektörde ihracatın artırılmasını sağlayacak her türlü faaliyeti koordine edebileceklerini belirtti.

Toplantı, firma temsilcilerinin görüşlerini bildirmesi ve soruların cevaplanmasıyla sona erdi. - Eskişehir

Eskişehir'de 'Yerli Seramik Makinesi Üretimi' Toplantısı

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title