Eskişehir'de Süper Lig Coşkusu

Bank Asya 1. Lig Play -Off Final Maçında Eskişehirspor'un, Rakibi Boluspor'u 2 -0 Yenerek Süper Lig'e Çıkmasıyla Binlerce Eskişehirli Sokaklara Döküldü. Adeta Hayatın Durduğu Eskişehir'de, Binlerce Vatandaş Sevinç Gösterisinde Bulunuyor.

Eskişehir'de Süper Lig Coşkusu

Bank Asya 1. Lig Play-Off Final maçında Eskişehirspor'un, rakibi Boluspor'u 2-0 yenerek Süper Lig'e çıkmasıyla binlerce Eskişehirli sokaklara döküldü. Adeta hayatın durduğu Eskişehir'de, binlerce vatandaş sevinç gösterisinde bulunuyor.

Eskişehirspor ile Boluspor ile İstanbul İnönü Stadı'nda karşı karşıya geldi. Eskişehirspor, Boluspor'u 2-0 yenerek Süper Lig'e çıkmayı başardı. Eskişehirspor'un final maçını kazanmasıyla birlikte binlerce Eskişehirli sokaklara döküldü.

Şehrin en işlek yerlerinden olan Doktorlar, Kızılcıklı, İki Eylül, Üniversite, Cengiz Topel ve Hasan Polatkan cadelerinde toplanan binlerce vatandaş, ellerine Eskişehirspor bayrağı alarak davul zurna eşliğinde halay çekip, çiftetelli oynadı. Ellerine Eskişehirspor bayrağı alan yüzlerce vatandaş'ta aracı ile Eskişehir sokaklarında tur atarak finale kalmanın tadını çıkardı.

Doktorlar Caddesi'nde toplanan 8 bine yakın Eskişehirli, tramvay yolunu kapayarak tramvayın bir süre geçişine izin vermedi.Trafiğin felç olduğu sevinç gösterileri sırasında bir grup taraftar tramvaya saldırarak tekmeleyip, yumrukladı. Güvenlik güçlerinin devreye girmesi ile bu taraftarlar sakinleştirildikten sonra tramvay yoluna devam etti.

Sevincin tadını kaçıran bazı taraftarların ise araçları ile kent merkezinde tur ataraken, içki içmesi dikkat çekti.

Eskişehir'de sevinç gösterileri sürüyor.

Kaynak: CHA