Eskişehir'de Siyaset

Eskişehir'de Siyaset

22 Temmuz Seçimlerinde Eskişehir'den Bağımsız Milletvekili Adayı Olan Ali Akyüz, "Eskişehir Tarihinin İlk Bağımsız Milletvekili Ben Olacağım" Dedi.

Eskişehir'de Siyaset

22 Temmuz seçimlerinde Eskişehir'den bağımsız milletvekili adayı olan Ali Akyüz, "Eskişehir tarihinin ilk bağımsız milletvekili ben olacağım" dedi.

Gazeteci Akyüz, yaptığı açıklamada, 35 yıldır Eskişehir'de yaşadığını belirterek, "Allah ömür verdiği sürece, hayatımı burada sürdüreceğim. Milletvekili seçilsem de, seçilmesem de hayatımda bir değişiklik olmayacak" diye konuştu.

Hizmet için milletvekilliğine adaylığını koyduğunu açıklayan Ali Akyüz, şunları söyledi:

"Diğer milletvekilleri gibi, 'yapacağım, edeceğim' edebiyatıyla uğraşmayacağım. Bugüne kadar zaten milletin vekili olarak görevimi hep yaptım, bundan sonra da Allah nasip ederse milletvekili olarak hizmet etmek için yola çıktım. Hemşehrilerim, seçimden sonra çözemediği sıkıntıları için bana gelsin. Seçime kadar çok yoğun olmak zorundayım. Milletvekili olayım, olmayayım; ben ömrümü Eskişehirliler'e hizmet için adamış bir kişiyim. Bu sözü başka kimden alabilirler? Seçimden seçime Eskişehir'e gelen milletvekillerinden mi, yoksa bugüne kadar elleri sıcak sudan soğuk suya, ayakları yağmura çamura değmemiş diğer adaylardan mı? Bu güvenle diyorum ki, tarih yazmak hiç bu kadar kolay olmamıştı."

(HÖ)

03.07.2007 21:59 TSİ

Kaynak: İHA