Eskişehir'de Atabeyler Operasyonu Kapsamında 1 Kişi Yakalandı

Eskişehir'de Atabeyler Operasyonu Kapsamında 1 Kişi Yakalandı

Eskişehir'de, "Atabeyler Çetesi Operasyonu" Çerçevesinde Arandığı İddia Edilen ve Hakkında Tutuklama Kararı Çıkarılan Emekli Bir Binbaşının, Çok Sayıda Silah ve Patlayıcı Maddeyle Yakalandığı Bildirildi.

Eskişehir'de Atabeyler Operasyonu Kapsamında 1 Kişi Yakalandı

Eskişehir'de, "Atabeyler Çetesi Operasyonu" çerçevesinde arandığı iddia edilen ve hakkında tutuklama kararı çıkarılan emekli bir binbaşının, çok sayıda silah ve patlayıcı maddeyle yakalandığı bildirildi.

Operasyonla ilgili İl Emniyet Müdürü Savaş Yücel ile birlikte basın toplantısı düzenleyen Eskişehir Valisi Kadir Çalışıcı, "Eskişehir polisi, Türkiye çapında ses getirecek bir operasyona daha imza attı. Sabaha kadar 3 evde yapılan operasyonlarda, F.E. isimli emekli güvenlik görevlisi bir kişi, İstanbul'da Muzaffer Tekin operasyonlarına kadar dayanan ciddi bir operasyonun uzantısı olarak Eskişehir'de gerçekleştirilen operasyonla yakalandı. Eskişehir polisini, başta emniyet müdürümüz olmak üzere yürekten

kutluyorum. 3 evde aynı anda yapılan operasyonlarda çok miktarda silah, mühimmat, patlayıcı madde bilgi, belge ve doküman, bilgisayar kayıtlarına ulaşıldı. Bunlara el konuldu" dedi.

Özel Kuvvetler'den emekli olduğu öğrenilen binbaşı hakkında İstanbul'da tutuklama kararı olduğunu açıklayan Çalışıcı, "Şahıs hakkında tutuklama kararı burada vicahiye dönüştürüldü ve Eskişehir polisimiz tarafından soruşturmanın yapıldığı İstanbul polisine teslim edildi" diye konuştu.

Eskişehir Emniyet Müdürü Savaş Yücel ise, istihbari çalışma nticesinde operasyonu gerçekleştirdiklerini ve silahlar ve patlayıcı maddelerin tamamının F.E.'nin Hayriye Mahallesi'nde ikamet eden annesinin evinde ele geçirildiği kaydetti.

(OÖ-OK-OK-Y)