Eskişehir: Bazalya Operasyonu Zanlılarından 11'i Tutuklandı

Eskişehir: Bazalya Operasyonu Zanlılarından 11'i Tutuklandı

Eskişehir'de, Narkotik Polisinin 'Bazalya' Adlı Operasyonuyla Yakalanan ve Uyuşturucu Madde Ticareti Yaptıkları İddia Edilen 13 Kişiden 11'i Tutuklandı.

Eskişehir: Bazalya Operasyonu Zanlılarından 11'i Tutuklandı

Eskişehir'de, narkotik polisinin 'Bazalya' adlı operasyonuyla yakalanan ve uyuşturucu madde ticareti yaptıkları iddia edilen 13 kişiden 11'i tutuklandı.

Edinilen bilgiye göre, Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, 'Bazalya' adlı planlı operasyonlarının 12.'sinde, teşekkül halinde uyuşturucu ticareti yaptıkları iddia edilen ve 8'i bayan olan E.S, E.U, F.S, S.K, A.Ç, A.K, A.D, N.U, D.B, F.B, V.U, S.Y. ile F.S'yi yakalayarak gözaltına aldı. Zanlıların ev, işyeri ve otomobillerinde yapılan aramalarda 2 kilo 50 gram esrar, 111 gram kenevir tohumu, 435 adet ekstazi uyuşturucu hap, 4 adet tarihi eser niteliğinde sikke, 1 adet kurusıkıdan bozma tabanca, 1 adet kurusıkı tabanca, 1 adet bıçak, 2 av tüfeği, 20 tabanca mermisi, 82 adet av tüfeği fişeği, 12 cep telefonu, çeşitli ziynet eşyaları, bin 310 YTL, bir miktar döviz ve bir otomobil ele geçirildi.

Emniyetteki işlemlerin ardından "Teşekkül halinde uyuşturucu madde ticareti yapmak" suçundan mahkemeye sevk edilen şüphelilerden E.S. ve F.B'nin dışındaki diğer 11 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kaynak: İHA