Eskigediz Haberleri

Eskigediz haber, Eskigediz son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Eskigediz - 25.04.2012
Galatasaray Voleybol Altyapı Takımı Oyuncuları Gediz'de Ağırlandı
Buradan Eskigediz Beldesine giden misafirler Eskigediz Evleri, Eskigediz Deprem Anıtı, Tarihi Hamam, Gazanferağa Camisi, Su kemerleri ve Akçaalan beldesini gezdiler.
Eskigediz - 25.04.2012
Gediz'den Kısa Kısa
Eskigediz beldesindeki tarihi evler, Deprem Anıtı, tarihi hamam, Gazanferağa Camisi, su kemerleri ve Akçaalan beldesini de ziyaret eden konuklar, daha sonra ilçeden ayrıldı.
Eskigediz - 24.03.2012
Yatalak Kadın Yangında Can Verdi
Yunuslar Beldesi, Fatih Mahallesi'ndeki Mehmet Bilgin'e ait üç katlı betonarme evin son katında dün saat 14.30 sıralarında yangın çıktı. Kısa sürede büyüyen yangına çevredekiler, kovalarla su taşıyarak ilk müdahalayi yaptı. Daha sonra gelen Gediz, Eskigediz, Cebrail, Çavdarhisar ve Yunuslar Belediyesi İtfaiyeleri yangına müdahale etti.
Eskigediz - 24.03.2012
Yaşlı Kadın Evinde Çıkan Yangında Hayatını Kaybetti
Edinilen bilgiye göre Gediz ilçesine bağlı Yunuslar beldesinde 3 katlı bir evde yangın çıktı. 72 yaşındaki yatalak Emine Bilgin yanan evde mahsur kalırken, belde itfaiyesi gecikince vatandaşlar bir süre kendi imkanlarıyla alevlere müdahale etmeye çalıştı. Daha sonra olay yerine gelen Gediz merkez, Eskigediz, Cebrail ve Yunuslar belde itfaiyeleri ile Çavdarhisar ilçe itfaiyesi yangına müdahale etti.
Eskigediz - 24.03.2012
Yatalak Hasta Yangında Can Verdi
Yunuslar Beldesi, Fatih Mahallesi'ndeki Mehmet Bilgin'e ait üç katlı betonarme evin son katında dün (Perşembe) saat 14.30 sıralarında yangın çıktı. Kısa sürede büyüyen yangına çevredekiler, kovalarla su taşıyarak ilk müdahalayi yaptı. Daha sonra gelen Gediz, Eskigediz, Cebrail, Çavdarhisar ve Yunuslar Belediyesi İtfaiyeleri yangına müdahale etti.
Eskigediz - 24.03.2012
Kütahya'da Ev Yangını
Daha sonra olay yerine gelen Gediz ve Çavdarhisar ilçe belediyeleriyle Eskigediz, Cebrail ve Yunuslar belde belediyelerine bağlı 7 itfaiye ekibi, yaklaşık 3 saatte yangını söndürdü.
Eskigediz - 10.03.2012
Gediz Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünden Çiftçilere Eğitim Atağı
İlçeye bağlı Göynükören, Köpenez, Kurtçam, Aksaklar ve Akkaya Köyleri ile Akçaalan, Yeşilçay, Kayaköy, Erdoğmuş, Fırdan, Eskigediz, Gümele beldeleri ve Yenikent Beldesi Gölcük Mahallesinde başlattıkları eğitim çalışmalarının son hızıyla devam ettiğini belirten İlçe Tarım Gıda ve Hayvancılık Müdürü Ali Cihan Ulusoy, eğitim çalışmalarında çiftçilerin en büyük sorunlarından olan doğal afetlere karşı yüzde 50 devlet desteklemeli Tarım sigortaları konusunda ayrıntılı bilgiler verildiğini ve konu hakkında çiftçilerle karşılıklı görüş alışverişi yapıldığını kaydetti.
Eskigediz - 10.03.2012
Gediz'de Köy ve Beldelerde Çiftçilere Eğitim
Akçaalan, Yeşilçay, Kayaköy, Erdoğmuş, Fırdan, Eskigediz, Gümele, Yenikent beldeleri ve Göynükören, Köpenez, Kurtçam, Aksaklar ve Akkaya köylerinde eğitim çalışmalarının tamamlandığını belirten Ulusoy, doğal afetlere karşı yüzde 50 devlet destekli tarım sigortaları konusunda ayrıntılı bilgiler verildiğini ifade etti.
Eskigediz - 29.02.2012
Murat Dağı'na Kayak Merkezi Yapılacak
Kaymakam İsmail Çorumluoğlu, "Buradaki sıcak su ile kayağı aynı yerde buluşturmayı hedefliyoruz. Çünkü bizim yaptığımız araştırmalara göre gerek Türkiye'de, gerekse Dünyada bu yükseklikte termal sıcak su ile birlikte karın olduğu bir ortam yok. Bu çalışmalarımızda gerek sayın valimiz olsun, gerek il genel meclisi üyeleri olsun ciddi bir destek veriyorlar. Finansman konusunda da yardımcı olacaklarını belirttiler. Umudumuz o ki bunu en kısa zamanda tamamlarız. 1450 metrede bulunan Murat Dağı Kaplıca Merkezi, Aşağıdaki Ilıcası, Eskigediz'de yapmayı planladığımız bir Bepazarı bir Safranbolu türündeki Eskigediz Evleri ile Gediz'i bir turizm destinasyonu haline getirmeye çalışıyoruz.
Eskigediz - 29.02.2012
Murat Dağı'nda "Kayak Merkezi" Oluşturulacak
Çorumluoğlu, yağış verilerinin beklenen ölçülerde olup olmadığının tam tespiti için gelecek yıl da ölçümler yapılacağını ifade ederek, şöyle konuştu: "Burada sıcak su ile kayağı aynı yerde buluşturmayı hedefliyoruz. Çünkü yaptığımız araştırmalara göre gerek Türkiye'de, gerekse dünyada bu yükseklikte termal sıcak su ile karın olduğu bir ortam yok. Umudumuz o ki bu çalışmaları kısa zamanda tamamlarız. 1450 metre yüksekliğindeki Murat Dağı Termal Turizm Merkezi, ilçe merkezi yakınındaki Ilıca Kaplıcası, Eskigediz beldesinde yapmayı planladığımız Beypazarı ve Safranbolu türündeki tarihi ev düzenlemesiyle Gediz'i bir turizm destinasyonu haline getirmeye çalışıyoruz.
Eskigediz - 29.02.2012
Jeotermal ve Kayak Merkezini Buluşturan Proje
JEOTERMAL VE KAYAK MERKEZİ BULUŞACAK Kaymakam İsmail Çorumluoğlu, "Buradaki sıcak su ile kayak merkezini aynı yerde buluşturmayı hedefliyoruz. Çünkü bizim yaptığımız araştırmalara göre, gerek Türkiye'de, gerekse dünyada bu yükseklikte jeotermal ile karın olduğu bir ortam yok. Projeyi kısa sürede hayata geçirmek istiyoruz. 1450 metrede bulunan Murat Dağı Kaplıca Merkezi'nin aşağısında, Safranbolu türünde Eskigediz Evleri yaparak Gediz'i bir turizm yeri haline getirmek istiyoruz.
Eskigediz - 28.02.2012
Kütahya Valisi Çiftçi'nin İlçe Ziyaretleri
Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, Gediz ilçe merkeziyle Eskigediz ve Akçaalan beldelerini ziyaret etti.
Eskigediz - 16.02.2012
Gediz'de Araç Sürücülerine Jandarma Trafik Ekipleri Tarafından Yol Desteği
Özellikle Eskigediz-Yaylaköy Rampası-Yunuslar Beldesi ve Cebrail Beldesi Yol ayrımı arasında bir metreye yaklaşan kar yağışı, tipi ve buzlanma nedeniyle meydana gelen araç trafiği aksamlarında sürücüleri yardım eden jandarma trafik ekipleri, yolu bilmedikleri için zincir takmadan gelen bazı sürücülerin araçlarına zincir takılmasına yardım etti.
Eskigediz - 11.02.2012
Gediz'den Kısa Kısa
-Eskigediz beldesinde altyapı çalışmaları (fotoğraflı) Gediz'e bağlı Eskigediz beldesinde, belediye tarafından yol yapımı ve kaldırım yenileme çalışması gerçekleştiriliyor.
Eskigediz - 11.02.2012
Eskigediz Belediyesi Yol ve Kaldırım Yenileme Çalışması Başlattı
Kütahya'nın Gediz İlçesi'ne bağlı Eskigediz beldesinde, belediyenin yürüttüğü yol yapım ve kaldırım yenileme çalışmaları hummalı şekilde devam ediyor.
Eskigediz - 30.01.2012
Kütahya'nın En Kalabalık Beldesi Tunçbilek
Tunçbilek'i, 3 bin 629 kişiyle Simav'ın Çitgöl, 3 bin 182 kişiyle Gediz'in Eskigediz, 2 bin 787 kişiyle Tavşanlı'nın Tepecik, 2 bin 622'şer kişiyle Gediz'in Gökler ve Yenikent, 2 bin 342 kişiyle Domaniç'in Çukurca, 2 bin 216 kişiyle Tavşanlı'nın Balıköy, 2 bin 152 kişiyle Simav'ın Akdağ, 2 bin 3'er kişiyle Tavşanlı'nın Kuruçay ve Simav'ın Güney, 2 bin 2 kişiyle merkeze bağlı Seyitömer beldeleri izledi.
Eskigediz - 23.01.2012
Kütahya'da Asayiş -Akü Hırsızlığı İddiası
Alınan bilgiye göre, jandarma ekipleri, Eskigediz beldesinde, M.
Eskigediz - 10.01.2012
Gediz Karayolu 1,5 Saat Kapandı
Eskigediz Yaylaköy Rampası ile Yunuslar beldesi arasında dün akşam (Pazartesi) saat 21.
Eskigediz - 10.01.2012
Gediz-Kütahya Karayolu Yoğun Kar Yağışı Yüzünden Gece Geçici Olarak Trafiğe Kapatıldı
Eskigediz Yaylaköy Rampası ile Yunuslar beldesi arasında akşam saat 21.
Eskigediz - 10.01.2012
Kütahya- Gediz Karayolu 1,5 Saat Kapandı
Eskigediz Yaylaköy Rampası ile Yunuslar beldesi arasında dün saat 21.
Eskigediz - 10.01.2012
Gediz'de Kar Yağışı
Eskigediz beldesi Yaylaköy mevkisi ile Yunuslar beldesi arasında kar yağışı yüzünden yoldan çıkan 6 araç kayarak kara saplandı.
Eskigediz - 17.11.2011
Akü Geri Kazanım Tesisine Tepki
Gediz'in tarım arazisi olarak çok zengin topraklara sahip kent olmadığını kaydeden Saraoğlu, "Verimli tarım arazilerimiz Eskigediz ile Abide Köyü arasında bulunmaktadır.
Eskigediz - 26.10.2011
Gediz'den Kısa Kısa
-İlköğretim okulu öğrencilerinden engellilere destek (fotoğraflı) Gediz'e bağlı Eskigediz beldesinde, Umurbey İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından "Engellilere Tekerlekli Sandalye İçin Kapak Toplama Kampanyası" kapsamında toplanan kapaklar İzmir'e gönderildi.
Eskigediz - 23.08.2011
Safranbolu ve Beypazarı'na Rakip Geliyor
Eskigediz Belediye Başkanı Feridun Altıntop, gazetecilere yaptığı açıklamada, köklü geçmişe sahip beldeyi tarihi zenginlikleriyle koruyarak turizm merkezi haline getirmekte kararlı olduklarını söyledi.
Eskigediz - 23.08.2011
Safranbolu ve Beypazarı'na Rakip Geliyor
Kütahya'nın Gediz ilçesinin 1970 yılındaki depreme kadar merkezi olan, şimdi "Eskigediz beldesi" adıyla varlığını sürdüren 5500 yıllık yerleşim alanındaki tarihi binaların yok olmasını engellemek ve Safranbolu ile Beypazarı'ndaki gibi turizme kazandırmak amacıyla restorasyon çalışmaları başlatıldı.
Eskigediz - 19.08.2011
Gediz Şehir Stadının Zemini Suni Çimle Kaplanıyor
Gediz Şehir Stadı'nın zemininin suni çimle kaplanması için çalışma başlatıldı. İlçe Spor Müdürü İbrahim Demir, gazetecilere yaptığı açıklamada, uzun yıllardır futbol karşılaşmaları ve milli bayram kutlamalarına ev sahipliği yapan stadın zemininin suni çime dönüştürülmeye başlandığını bildirdi. Gediz'de antrenör, spor eğitmeni ve sporcu eksiği bulunmadığını, tesis sıkıntılarının da yavaş yavaş giderilmeye başladığını belirten Demir, Kaymakam İsmail Çorumluoğlu'nun sporu seven, ilçedeki gençlerin spora yönelmesi için sporun geliştirilmesine ve tesisleşmeye inanan birisi olduğunu, bu yüzden de sporun gelişmesine büyük katkılar sağladığını dile getirdi. Demir, Çorumluoğlu ve Eskigediz Belediye Başkanı Feridun Altıntop'un girişimleriyle Gediz Şehir Stadı'ndan kesilerek alınan çim tabakaların Eskigediz beldesindeki futbol tesislerine taşınarak değerlendirildiğini ve böylece Eskigediz'e bir çim saha kazandırıldığını söyledi.
Eskigediz - 22.06.2011
Yöresel Kıyafetler Çeyiz Sandıklarından Çıkıyor
Kütahya'nın Gediz İlçesi'nde, çeyiz sandıklarında bekletilen yöresel kadın kıyafetlerinin genç kuşaklara tanıtılması için çalışma başlatıldı. Gediz Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı ile Kız Teknik ve Meslek Lisesi tarafından ortaklaşa yürütülen 'Kültür Mirasının Korunması Projesi' kapsamında Gediz ve köylerine ait geleneksel kadın kıyafetlerinin toplanarak genç kuşaklara tanıtılması planlandı. Gediz Kız Meslek Lisesi Müdürü Mustafa Aslan, projeyle çeyiz sandıklarında bekletilerek unutulmaya terk edilmiş yöresel kadın kıyafetlerinin yok olmasını önlemeye çalıştıklarını söyledi. Projenin bir diğer amacının da Gediz'in giyim tarihine ışık tutmak ve giyim kültürleri hakkında bilgi edinmek olduğunu belirten Aslan, şöyle dedi: "Kaymakamlık aracılığıyla köy muhtarlarının, yöresel kıyafet dikimi yapan esnafın ve Gediz Kız Meslek Lisesi öğrencilerinin katkılarıyla projemiz amacına ulaşma aşamasına geldi. Görenleri hayrette bırakacak güzelliğe ve sanat değerine sahip olan, Gediz ve köylerinde kullanılan bu kıyafetleri kayıt altına alacağız. Yöremiz insanının ince, zarif zevkleri ve göz nuru ile işlenerek sanat eseri haline gelmiş bu değerleri ve kıymetleri genç nesillerce bilinir hale getireceğiz. Onları titizlikle koruyup, kuşaktan kuşağa aktaracağız. " Aslan, Müdür Yardımcısı Azime Çorumluoğlu ile Gediz Mesleki Eğitimi Merkezi Giyim Öğretmeni Umahan Çulha'nın yürüttüğü çalışmalar sonucunda, Gediz Kız Meslek Lisesi öğrencilerinin annelerin çeyiz sandıklarından çıkarttıkları unutulmaya yüz tutmuş yöresel kadın kıyafetlerini topladığını söyledi. Bu konuda köy muhtarlarının da büyük çabası olduğunu ve ilk etapta 40 yöresel kadın kıyafetinin toplanarak gözden geçirildiğini, onarım ve düzenlemeler yapılarak fotoğraf çekim aşamasına getirildiğini kaydeden Aslan, "Öğrencilerimizin giydiği kıyafetlerle Eskigediz'deki tarihi evler, Çavdarhisar'daki Antik Kent Aizonai'de ve çeşitli mekanlarda fotoğraf çekimleri yapıldı" dedi.
Eskigediz - 18.05.2011
Gediz'de "Çeyizlik ve El Yapımı Eşya" Sergisi
Gediz Halk Eğitim Merkezi (HEM) tarafından "Çeyizlik ve El Yapımı Eşya" sergisi düzenlendi. Kaymakam İsmail Çorumluoğlu, HEM'deki serginin açılışında yaptığı konuşmada, sanat kültürünün sahiplenilmesinin önemli olduğunu söyleyerek, kursiyerlere elde ettikleri bilgi ve becerileri ekonomiye dönüştürmelerini önerdi. Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu ise HEM'in sanat ve kültürünün gelecek nesillere taşınmasında önemli işlev gördüğünü anlattı. HEM Müdürü Mehmet Canata, 5 Mayıs'ta Gediz Fen Lisesinde başlayan yıl sonu sergilerinin, 10 Mayıs'ta Ergenekon ve Muhipler mahalleleri, 11 Mayıs'ta Eskigediz ve Akçaalan beldeleri, 12 Mayıs'ta Altınkent ve Erdoğmuş beldeleriyle Dörtdeğirmen köyü, 16 Mayıs'ta ise Gökler ve Gümele beldeleriyle Sazköy'de yapıldığını ve son serginin Gediz HEM'de, halkın beğenisine sunulduğunu ifade etti.
Eskigediz - 08.04.2011
Tavşanlı ve Gediz'de Kuran Kursu Öğrencileri Yarıştı
-GEDİZ'DEKİ YARIŞMALAR- Gediz Halk Eğitim Merkezindeki bilgi yarışması ise iki bölümde gerçekleştirildi. Merkez, Muhipler, Erdoğmuş, Yenikent, Eskigediz ve Gökler Kuran kursları arasındaki birinci bölümde Muhipler Kuran Kursu, Erdoğmuş Kuran Kursu ikinci, Merkez Kuran Kursu üçüncü oldu.
Eskigediz - 30.03.2011
Gediz'den Kısa Kısa
Sürdürdükleri projenin ikinci bölümü olan modern bağcılık çerçevesinde de asma ve ceviz fidanlarıyla çilek fideleri dağıtarak 24 çiftçiye modern bağcılık ve meyvecilik desteği vereceklerini ifade eden Ulusoy, şunları kaydetti: "Üzümlü, Gökler, Eskigediz, Akçaalan beldeleri ile Aksaklar, Polat, Samralar, Yağmurlar köyleri ve merkezde olmak üzere toplam 24 çiftçimize asma fidanı, ceviz fidanı ve çilek fideleri dağıtılacak.
Eskigediz - 11.03.2011
Gediz'de İki Ev Yandı
Yangın, olay yerine gelen Gediz ve Eskigediz belde belediyeleri ile İlçe Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri tarafından yaklaşık 2 saatte söndürüldü.
Eskigediz - 02.02.2011
Kütahya'nın En Kalabalık Beldesi Tunçbilek
Tunçbilek'i, 3 bin 587 kişiyle Simav'ın Çitgöl, 3 bin 261 kişiyle Gediz'in Eskigediz, 2 bin 870 kişiyle Tavşanlı'nın Tepecik, 2 bin 772 kişiyle Gediz'in Gökler, 2 bin 606 kişiyle Gediz'in Yenikent, 2 bin 369 kişiyle Domaniç'in Çukurca, 2 bin 321 kişiyle Tavşanlı'nın Balıköy, 2 bin 174 kişiyle Simav'ın Akdağ, 2 bin 61 kişiyle Tavşanlı'nın Kuruçay beldeleri izliyor.
Eskigediz - 28.01.2011
Kütahya'da Asayiş
Gediz'e bağlı Eskigediz beldesinde ise sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenerek Gediz Devlet Hastanesine kaldırılan E.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Eskigediz Haber, Eskigediz Son Dakika Haberleri - Haberler - Sayfa 6 - Eskigediz haber sayfamızda Eskigediz haberleri okuyabilir, Eskigediz son dakika haberleri ve güncel Eskigediz gelişmelerini görebilirsiniz. Gediz Kız Meslek Lisesinde Altın Lokmalı El Sanatları Sergis
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 15.5.2021 10:09:06. #1.16#

title