Eski Özel Harekátçı Nuhoğlu Gözaltında
Haberler » Güncel » Haber

Eski Özel Harekátçı Nuhoğlu Gözaltında

Ümraniye'de Ele Geçen Bombalarla İlgili Gözaltına Alınan Yazar Ergün Poyraz, Gazeteci Hayrullah Mahmut, VKGHD Genel Başkan Yardımcısı Soner Akmeşe'ye, Eski Özel Harekátçı Refik Nuhoğlu da Eklendi.

Eski Özel Harekátçı Nuhoğlu Gözaltında

Ümraniye’de bir gecekonduda ele geçen el bombalarla ilgili soruşturma kapsamında gözaltına alınan Yazar Ergün Poyraz, Gazeteci Hayrullah Mahmut, Vatansever Kuvvetler Güçbirliği Hareketi (VKGB) Derneği Genel Başkan Yardımcısı Soner Akmeşe’ye, eski Özel Harekátçı Refik Nuhoğlu da eklendi.

Zanlıların sorguları Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nde sürüyor. Refik Nuhoğlu’nun tutuklu sanıklar emekli yüzbaşı Muzaffer Tekin ve emekli astsubay Oktay Yıldırım’la bağlantılarının tespit edildiği öne sürüldü. Ergün Poyraz’ın ulusalcı yapılanma adı altında oluşturulan gizli örgütlenmenin ideolog ve stratejisti olduğu iddia edildi. Poyraz’ın Kuvvai Milliye Derneği ile ilişkili olduğu, Siyasi, Ekonomik, Sosyal Araştırmalar ve Strateji Geliştirme Merkezi’nin (SESAR) internet sitesinde yazılar yazdığı belirlendi. Sitesinin merkezine yapılan baskında, Poyraz’ın yayımlanmayan ancak gizli örgütlenmelerle ilgili belgeleri de ele geçti. Baskının ardından "www.sesar.com.tr" sitesindeki tüm yazılar kaldırıldı. Gözaltındaki Poyraz, göğüs ağrısı şikayeti üzerine dün Haseki Hastanesi’ne kaldırıldı. Poyraz’ın sağlık durumunun iyi olduğu ve tetkiklerin sürdüğü belirtildi.