Kalpazan Baba, Öğretmen Kızının Diplomasını Kopyalayıp 45 Bin TL'ye Satmış

Kalpazan Baba, Öğretmen Kızının Diplomasını Kopyalayıp 45 Bin TL'ye Satmış

11 yıllık öğretmenin eski okul müdürü babası, kızının diplomasının sahtesini kopyalayıp çoğaltarak 40-45 bin liraya sattı. Talihsiz öğretmen mesleğini kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya.

11 yıllık öğretmen olan Gülhan Yıldız, "Babam, diplomamın sahtesini çoğaltarak satışını yapıyor. Bunların her birinden 40-45 bin lira para kazanıyor. Sahte diploma satmaktan yakalanmıştı. Şu anda aynı şeyi yapmaya devam ediyor. Yapılabilecek herhangi bir dolandırıcılıktan dolayı ben sorumlu tutulabilirim" dedi.

"BABAM DİPLOMAMA EL KOYDU, ÇOĞALTIP SATTI"

Anadolu Üniversitesi Çocuk Gelişimi bölümünden mezun olan 32 yaşındaki Gülhan Yıldız, babasının diplomasına el koyduğunu ve çoğaltıp sattığını iddia etti.

SAHTE DİPLOMA ÇETESİNİN BAŞINDA BABASI VARDI

Genç öğretmenin suçlamalarının temeli 10 yıl öncesine dayanıyor. 2008 yılında 17 ilde eş zamanlı sahte diploma yapan çeteye operasyon düzenlendi. 60 kişi gözaltına alındı, 11'i tutuklandı. İddiaya göre o çetenin başında ise Gülhan Yıldız'ın o dönem okul müdürlüğü yapan babası vardı.

MESLEĞİNİ KAYBETME TEHLİKESİ YAŞIYOR

Yıldız aynı zamanda mesleğin kaybetme tehlikesi de yaşıyor. Talihsiz öğretmene göre babası maaşını alabilmek için kendisinin vasi tayin edilmesini istedi. Bunun için de kızının akıl sağlığının yerinde olmadığını söyleyerek mahkemeye başvurdu.

"40-45 BİN LİRA PARA KAZANIYOR"

11 yıllık öğretmen olan Gülhan Yıldız, "Babam, diplomamın sahtesini çoğaltarak satışını yapıyor ve bunların her birinden 40-45 bin lira para kazanıyor. Sahte diploma satmaktan yakalanmıştı. Şu anda aynı şeyi yapmaya devam ediyor. Yapılabilecek herhangi bir dolandırıcılıktan dolayı ben sorumlu tutulabilirim" dedi.

BABA SAHTE DİPLOMA SATTIĞI İÇİN TUTUKLANDIĞINI KABUL ETTİ

Show Haber'in konuştuğu baba, daha önce sahte diploma satma suçundan tutuklandığını kabul etti, ama kızının diplomasını almadığını söyledi.