Eski Nişanlısı Tarafından Öldürülen Üniversiteli Kız Toprağa Verildi

Eski Nişanlısı Tarafından Öldürülen Üniversiteli Kız Toprağa Verildi

Eskişehir'de Ayrıldığı Nişanlısı Tarafından Boğulduğu İddia Edilen ve Tedavi Gördüğü Hastanede Yaşamını Yitiren Anadolu Üniversitesi Öğrencisi Genç Kız, Toprağa Verildi.

Eski Nişanlısı Tarafından Öldürülen Üniversiteli Kız Toprağa Verildi

Eskişehir'de ayrıldığı nişanlısı tarafından boğulduğu iddia edilen ve tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren Anadolu Üniversitesi öğrencisi genç kız, toprağa verildi.

Alınan bilgiye göre, 25 Haziran'da Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi öğrencisi Banu Bozer (26), barda karşılaştığı eski nişanlısı Ali Servet D. (37) ile tartıştı. Daha sonra Büyükdere Mahallesi Sarımeşe Sokak'taki evine giden Banu Bozer, kendisini takip eden ve birinci kattaki evinin penceresinden yattığı odaya giren eski nişanlısı Ali Servet D. tarafından boğularak öldürülmek istendi. Ağır yaralanan ve ambulansla Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılan Banu Bozer, tedavi altına alındı. Yaklaşık 5 gündür tedavi altında bulunan Banu Bozer, yoğun bakım ünitesinde tüm müdahelelere rağmen yaşamını yitirdi.

Genç kız için Reşadiye Camisi'nde cenaze töreni düzenlendi. Cenazeye, Banu Bozer'in babası Murat ve annesi Aliye Bozer ile okul arkadaşları katıldı. Bozer'in okul arkadaşları Elif Bilgiç ve Ersin Energe, cenaze töreninde tabuta sarılarak uzun süre ağladı. Genç kızın akrabası olan Necati Bülbül, "Bu bir vicdansızlıktır. Banu'nun katiline gereken cezanın verilmesi gerekiyor. Çok perişan olduk. Böyle bir şey olamaz. Türk adaletine sonuna kadar güveniyoruz" dedi.

Bozer'in cenazesi Reşadiye Camisi'nde ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Asri Mezarlık'ta toprağa verildi. (CİHAN)

Kaynak: CHA