Eski Milli Sporcu Gökhan Demirkol'un Gamze Özçelik'e Tecavüz Davası Rapora Takıldı

Eski Milli Sporcu Gökhan Demirkol'un Gamze Özçelik'e Tecavüz Davası Rapora Takıldı

Basketbol Milli Takımı Eski Oyuncularından Gökhan Demirkol'un Oyuncu Gamze Özçelik'e Tecavüz Ettiği İddiasıyla Yargılandığı Dava Sürüyor. Daha Önce Verilen Bir Kararı Yargıtay'ın Bozduğu Davanın Bugünkü Duruşmasına Demirkol da Katıldı.

Eski Milli Sporcu Gökhan Demirkol'un Gamze Özçelik'e Tecavüz Davası Rapora Takıldı

Basketbol milli takımı eski oyuncularından Gökhan Demirkol'un oyuncu Gamze Özçelik'e tecavüz ettiği iddiasıyla yargılandığı dava sürüyor. Daha önce verilen bir kararı Yargıtay'ın bozduğu davanın bugünkü duruşmasına Demirkol da katıldı. Demirkol'un avukatı Ömer Yeşilyurt, mahkemeye damgasını vuran konuşmasında Hüseyin Üzmez'e şaibeli rapor veren heyetin raporunu kabul etmeyeceklerini bildirdi.

Antalya Adliyesi 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde süren davaya Gamze Özçelik katılmadı. Özçelik'in yerine avukatı hazır bulundu. Kısa süren mahkemede daha önce talepte bulunulan Adli Tıp Kurumu'nun gelmediği tespit edildi. Özçelik de daha önce tespit edilen ruhsal bozukluklarla ilgili ek rapor düzenlenmesi için İstanbul Adli Tıp Kurumu'ndan gelecek rapora Avukat Ömer Yeşilyurt tarafından itiraz edildi. İstanbul Adli Tıp Kurumu 6. İhtisas Kurulu'nun, önemli bir davayla ilgili tartışmalı bir karar verdiğini aktaran Yeşilyurt, "75 yaşındaki biri tarafından cinsel istismara uğrayan 14 yaşındaki kızın ruhsal yönden sağlam olduğuna dair rapor veren kurumun raporunu tanımayacağız." şeklinde konuştu.

Demirkol'un bir başka avukatı Rıdvan Yıldız ise Gamze Özçelik'in evlendiğini ve dizide rol aldığını aktardı. Yıldız, "Özçelik'in ruh halinin bozulduğuna dair hiçbir gösterge yoktur." dedi. Mahkeme heyeti, duruşmayı İstanbul Adli Tıp Kurumu'ndan gelecek raporun beklenmesi için 18 Şubat'a erteledi. (CİHAN)