Eski koruması, İbrahim Tatlıses'e sitem etti

Eski koruması, İbrahim Tatlıses'e sitem etti

Eski koruması, İbrahim Tatlıses'e sitem etti
CHA - Haberler | Güncel

Ünlü türkücü İbrahim Tatlıses'in eski korumalarından Fevzi Tatlı, yaptıklarına karşı sanatçının kendine sahip çıkmadığını iddia etti.

Ünlü türkücü İbrahim Tatlıses'in eski korumalarından Fevzi Tatlı, yaptıklarına karşı sanatçının kendine sahip çıkmadığını iddia etti. 1996 yılında ünlü türkücünün Şanlıurfa'daki konseri öncesinde yaşanan arbedede Ahmet Toptan'ın ölümüne neden olduğunu belirten Tatlı, "Ertesi gün teslim oldum. 5 yıl boyunca hapiste yattım. Ama Tatlıses benimle hiç ilgilenmedi." dedi. Hapisten çıktıktan sonra 2 yıl daha Tatlıses'in yanında bulunduğunu dile getiren Tatlı, 3 yıl önce yanından ayrıldığını ve o günden bu yana işsiz olduğunu aktardı.

Aynı zamanda Tatlıses'in amcasının oğlu olan Fevzi Tatlı şunları söyledi: "Temmuz 1996'da ben İbrahim Tatlıses'in korumasıydım. O tarihlerde Şanlıurfa konseri düzenleniyordu. Ben de yakın koruma olarak İbrahim Abi ile birlikteydim. Konser öncesi çarşıyı gezerken birden bir tartışma çıktı ve Tatlıses'e saldırmak isteyen birine önce karşı koymaya çalıştım, ardından da belimdeki tabanca ile ayağına bir el ateş ettim. Kurşunlardan biri kalbine isabet edince şahsın yaşamını yitirdiğini öğrendim. Hemen ertesi gün teslim oldum ve Şanlıurfa Cezaevi'nde cezamı çekmeye başladım. Bu arada Tatlıses iki defa benim ziyaretime geldi. Bana bir ev aldı, ancak çocuğum rahatsızlandığı için evi satarak çocuğumun tedavi masraflarını karşılamaya çalıştım. 5 yıl kadar yattıktan sonra Rahşan affı sayesinde serbest kaldım. Tekrar yanına gittim ama pek ilgilemedi benimle. 2 yıl kadar yanında kaldım, ardından da ayrıldım. 3 yıldan bu yana Urfa'dayım ve işsizim. Evimin geçimini sağlamada zorlanıyorum. Ben Tatlıses için bir cana kıydım; ama o beni yüzüstü bıraktı."

Kaynak: CHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title