Eski Futbolcu Tanju Çolak:

Eski Futbolcu Tanju Çolak:

Şike Soruşturması Kapsamında İfade Veren Eski Futbolcu Tanju Çolak, '5 Saat İfade Verdiğime İlişkin Haberler Doğru Değil

Eski Futbolcu Tanju Çolak:

Şike soruşturması kapsamında ifade veren eski futbolcu Tanju Çolak, '5 saat ifade verdiğime ilişkin haberler doğru değil. İfade işlemim 15 dakika sürdü' dedi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğünce yürütülen şike soruşturma kapsamında bugün ifadesine başvurulan Tanju Çolak, akşam geldiği Diyarbakır'da, gazetecilere, bugün İstanbul'da Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne verdiği ifadesi ile ilgili açıklamada bulundu.

Emniyette kendisine mal varlığına ilişkin sorular sorulduğunu bildiren Çolak, şunları söyledi:

'Mal varlığımın miktarı, kaç şirketimin olduğu ve Metin Korkmaz'ı tanıyıp tanımadığım soruları yöneltildi. Ben de yanıtladım. 5 saat ifade verdiğime ilişkin haberler doğru değil. İfade işlemim 15 dakika sürdü. Bununla ilgili yayınlanan haberler gerçeği yansıtmıyor. Haberi yazanlar, bana ulaşıp gerçeği öğrenebilirdi. Çamur at izi kalsın mantığıyla beni yıpratmak istiyorlar.

İfadenin ardından akşam eski Diyarbakırspor Kulüp Başkanı Abdurrahman Yakut'un davetlisi olarak Diyarbakır'a geldim. Gece burada kalacağım. Yarın Fatih Bucak'ın davetlisi olarak Siverek'e gideceğim ve ertesi günü Şanlıurfa'da Fenerbahçe ile Trabzonspor arasında oynanacak Ziraat Kupası maçı finalini izleyeceğim. 5 saat ifade vermiş olsam, bu saatte Diyarbakır'da olamazdım.'

(ÖZ-BER) - DİYARBAKIR

Kaynak: AA