Eski Eşi İntizar İle Aşk Yaşadığı Ortaya Çıkan Mustafa Ceceli Kimdir?

Eski Eşi İntizar İle Aşk Yaşadığı Ortaya Çıkan Mustafa Ceceli Kimdir?

Eski eşi Sinem Gedik'in şarkıcı İntizar ile aşk yaşadığı ortaya çıkan Mustafa Ceceli Kimdir? Selin İmer ile yaptığı evlilik bir süre gündeme oturan şarkıcı Mustafa Ceceli Kimdir?

KÜÇÜK YAŞTA MÜZİĞE İLGİSİ VARDI

Aşk şarkılarının akla gelen ilk isimlerinden Mustafa Ceceli 2 Kasım 1980'de Ankara'da dünyaya geldi.Ceceli'nin müziğe olan ilgisi ailesi tarafından çok küçük yaşlarında fark edildi. Böylece 6 yaşında piyano ile tanışan Ceceli'ye, almış olduğu 2 yıllık piyano eğitimi sonrası öğretmeni konservatuvar eğitimi almasını önerdi. 8 yaşında TRT'de yayınlanan ''Köy Doktoru'' adlı bir dizide 13 bölüm rol aldı. Daha sonra da UNICEF için hazırlanan "Can Suyu" adlı bir filmde oynadı. Lise yıllarında amatör olarak düzenlemeler yapmaya başladı.

ÜNİVERSİTE YILLARINDA KLAVYE ÇALDI

Üniversite sınavında Ankara Üniversitesi Veteriner Hekimliği bölümünü kazanan Mustafa Ceceli, aynı dönemde arkadaşlarının kurmuş olduğu bir grupta klavye çalmaya başladı, bir taraftan da albüm yapmak isteyen sanatçılara demo kayıtlar hazırladı. Fakültenin 3. yılında tekrar üniversite sınavına girerek Yeditepe Üniversitesi İşletme Bölümü'nü kazandı ve Ankara'daki müzik hayatını noktalayarak İstanbul'a geldi.

''LİMON ÇİÇEKLERİ'' İLE DİNLEYİCİYLE BULUŞTU

Mustafa Ceceli, müzik hayatına 2003 yılında başlamasının ardından yapmış olduğu müzik düzenlemeleri büyük beğeni topladı. 2007 yılında Enbe Orkestrası'nın albümünde konuk sanatçı olarak Sezen Aksu'nun ''Unutamam'' şarkısını seslendirdi. 2008 yılında Ceceli "Limon Çiçekleri" isimli ilk single çalışmasıyla dinleyiciyle buluştu. Kasım 2009'da kendi adını taşıyan "Mustafa Ceceli" albümünü yayımladı ve albüm MÜ-YAP'tan altın plak ödülü aldı. Bununla birlikte birçok müzik platformlarından ödüllerle dönmüştür. Sanatçı kendi albüm çalışmalarının yanı sıra aranjörlük işine de devam etmektedir.

TÜM ZAMANLARIN EN ÇOK DİNLENEN ŞARKILARINI YAPTI

İkinci stüdyo albümü "Es"i ilk olarak dijital müzik platformlarda yayınladı. Albümün ismini taşıyan şarkısı dijital platformlarda tüm zamanların özellikle TTNet Müzik'te 9 milyonluk rakam ile en çok dinlenen ikinci, albümde bulunan "Sevgilim" şarkısı 7 milyon dinlenme oranıyla sekizinci sırada yer almaktadır. Ceceli'nin diskografisinde ayrıca bir derleme ve iki remix albüm bulunmaktadır.

''HÜSRAN'' ŞARKISINA 3D TEKNOLOJİSİ

Aralık 2014'te üçüncü stüdyo albümü "Kalpten"i diskografisine eklemiştir. Sanatçı Lara Fabian ile Ağustos ayında proje single olarak yayınladıkları "Al Götür Beni" şarkısını Mustafa Ceceli yeni albümüne yer vermesi ile ''Kalpten'' albümünden çıkan tekli single niteliğini de taşımaktadır. "Kalpten" isimli yeni albümünü de 15 Aralık 2014 tarihinde yayınlanmıştır. ''Yine Kalpten'' adlı albümünden ''Hüsran'' isimli şarkısına 3VFX yönetmenliginde 3D teknolojisi kullanılarak klip çekilmiştir. Klip 23 Aralık 2014 günü tüm dijital platformlarda yayınlanmıştır.

OĞULLARI ARIN'A HEDİYE PARÇA

2015'de Ceceli'nin yeni albümü "Aşk İçin Gelmişiz" yayımlandı. Ceceli'nin 2014 yılında ''Kalpten'' albümünün ardından beklenen beşinci stüdyo albümüdür ''Aşk İçin Gelmişiz'' albümü. Ceceli ''Müzik'' etiketi ile İTunes'da 5 Aralık 2015'te, müzik marketlerdeki raflara 7 Aralık 2015'te sunulmuştur. Albümde toplamda 11 şarkı bulunmaktadır. Bu albümün tarzı tasavvuf yani ilahi albümüdür. Son olarak da eşi Sinem Ceceli ile birlikte ''Küçücük Ama Dünya Kadar'' isimli parça da oğulları Arın'a hediye olarak düet yaptılar.Şarkı Ravi İncigöz'ün Arın'a hediyesidir.

ÖZEL HAYATI

1 Kasım 2008 yılında Sinem Gedik ile evlenen sanatçının, 28 Eylül 2011'de bir oğlu oldu ve oğluna Arın ismi verilir.

Mustafa Ceceli 26 Mayıs 2017 yılında eşi Sinem Gedik'ten boşanmış ve kısa bir süre sonra Selin İmer ile evlenmiştir. Bu süreçte Mustafa Ceceli'nin karısını aldattığı iddiaları ortaya atılmış ancak Ceceli iddiaları yalanlamıştı. Eski eşi Sinem Gedik ise suskunluğunu korumuştu.

Diskografi

Mustafa Ceceli (2009)

Es (2012)

Kalpten (2014)

Aşk İçin Gelmişiz (2015)

Zincirimi Kırdı Aşk (2017)

YORUMLAR
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.