Eski Çankaya Belediye Başkanına Soruşturma

Eski Çankaya Belediye Başkanına Soruşturma

Danıştay 1. Dairesi, Eski Çankaya Belediye Başkanı Haydar Yılmaz Hakkında, Kuğulupark-2'nin (Simon Bolivar Parkı) Yapımında 'Usulsüzlük Yapıldığı' Gerekçesiyle Soruşturma Açılmasına Karar Verdi.

Eski Çankaya Belediye Başkanına Soruşturma

Danıştay 1. Dairesi, eski Çankaya Belediye Başkanı Haydar Yılmaz ile 5 belediye yetkilisi hakkında, Kuğulupark-2'nin (Simon Bolivar Parkı) yapımında ''usulsüzlük yapıldığı'' gerekçesiyle soruşturma açılmasına karar verdi.

Daire, bu kişiler hakkındaki dosyayı Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına gönderdi.

Eski Çankaya Belediye Başkanı Haydar Yılmaz, başkan yardımcıları Ali Akçay, Hikmet Sönmez, imar müdürü Hüseyin Gazi Çankaya, park ve bahçeler müdürü Mansur Ziya Koç ile emlak ve istimlak müdürü Hamdi Evranos hakkında, yeşil alan olarak belirlenen Kuğulupark-2'nin yapımına ilişkin 10 Temmuz 2002 tarihli hibe protokolü hükümlerine aykırı davranıldığı gerekçesiyle soruşturma açılması istendi.

İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, 29 Mayıs 2006'da eski Başkan Yılmaz ve 5 belediye yetkilisi hakkında soruşturma izni verdi.

Haydar Yılmaz ile diğer yetkililerin karara itiraz etmeleri üzerine dosya Danıştay 1. Dairesi'ne geldi.

Daire, Bakan Aksu'nun kararına yapılan itirazı yerinde bulmayarak, bu kişiler hakkındaki dosyayı Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderdi.

Kaynak: AA