Eski Başbakan Yardımcısı Kıratlıoğlu: "AKP Bizim Yaptıklarımızı Satmakla Meşgul"

Eski Başbakan Yardımcısı Kıratlıoğlu: "AKP Bizim Yaptıklarımızı Satmakla Meşgul"

Eski Başbakan Yardımcısı Esat Kıratlıoğlu, 1980 yılına gelinene kadar köylerin yüzde 75'ine elektrik ve su getirildiğini kaydederek, şu anda Türkiye ihracatındaki büyük paya sahip önemli firmaların da bu dönemde kurulduğunu söyledi.

Eski Başbakan Yardımcısı Kıratlıoğlu:

Eski Başbakan Yardımcısı Esat Kıratlıoğlu, 1980 yılına gelinene kadar köylerin yüzde 75'ine elektrik ve su getirildiğini kaydederek, şu anda Türkiye ihracatındaki büyük paya sahip önemli firmaların da bu dönemde kurulduğunu söyledi. Kıratlıoğlu, "Bu eserlerin hepsinin altında bizim imzamız var. Onlar bizim yaptıklarımızı satmakla meşgul" dedi.


DYP'nin 25. kuruluş yıldönümü nedeniyle Dedeman Otel'deki kutlamalarında konuşan eski Başbakan Yardımcısı Esat Kıratlıoğlu, Türkiye'nin tarihine dikkat çekerek 80 ihtilalin birçok konuda demokratik gelişmenin önüne engel olarak çıktığını kaydetti. Kıratlıoğlu 1980 yılına kadar köylerin yüzde 75'ine elektrik ve su getirdiklerini kaydederek "Şu anda 120 milyar dolar ihracat yapan büyük firmalar o zaman kuruldu. Şu anda 125 milyar dolar ihracat yapılması temelinde biz varız" diye konuştu. 1980 yılına kadar yapılan birçok yatırımın kendileri tarafından yapıldığını savunan Kıratlıoğlu, AKP'nin ise hiçbir şey yapmadığını iddia etti. Kıratlıoğlu AKP hükümetine yüklenerek "Bu eserlerin hepsinin altında bizim imzamız var. Onlar hiçbir şey yapmadı. Onlar bizim yaptıklarımızı satmakla meşgul" dedi.

-KIRATLIOĞLU'NDAN SOYLU'YA DESTEK


Kıratlıoğlu DP'de son dönemde yaşanan genel başkan krizine de işaret ederek, "Genel Başkan ve arkadaşlarını destekleyiniz. Tereddüt etmek başarısızlık getirir" diyerek Süleyman Soylu'ya destek verdi. (ANKA)


(ONR/ZG)

Kaynak: ANKA