Eski Bakan Ersümer Çanakkale'de

Eski Bakan Ersümer Çanakkale'de

Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Mustafa Cumhur Ersümer, Çanakkale'nin Biga İlçesinde, "Türkiye'de Hizmet Etmek O Kadar Kolay Değil, Her Şeyin Bir Bedeli Var" Dedi.

Eski Bakan Ersümer Çanakkale'de

Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Mustafa Cumhur Ersümer, Çanakkale'nin Biga ilçesinde, "Türkiye'de hizmet etmek o kadar kolay değil, her şeyin bir bedeli var" dedi.

Çanakkale'nin Biga ilçesi girişinde eski belediye başkanları, partililer ve vatandaşlarca karşılanan Cumhur Ersümer, burada basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı. Yüce Divan'ın hakkında verdiği beraat kararını kanıt yetersizliğinden değil, gerekli incelemeleri yaptıktan sonra verdiğini ifade eden Cumhur Ersümer, "30 milyar dolarlık işler yapıp imzalar atmışız, 1 metreküp fazla gaz için Mavi Akım ile uğraşmışız. Şimdi bunlar suç mu ? 5 tane yap-işlet-devret termik santrali yaptık. Türkiye'nin

ihtiyacını karşılayacak bütün projeler dava konusu oldu. Bunları yapmasaydık, Türkiye 5 yıl önceki gibi karanlıkta kalırdı. 'Menfaat sağlamak ve görevi kötüye kullanmak' gibi suçlarla mahkemeye sevk edildim. Beraat ettiğim anı duyanlar, umarım mahçup olmuştur. Türkiye'de hizmet etmek kolay değil. Bunun bir bedeli var" diye konuştu.

Siyasetten hiç kopmadığını söyleyen Ersümer, "Siyasetin her zaman içinde oldum. Aynen devam edeceğim" dedi.

(AÖ-OK-Y)

Kaynak: İHA