Google Assistant Tüm Android Telefonlara Geliyor - Haberler Ekonomi
Haberi Paylaş

Google Assistant Tüm Android Telefonlara Geliyor

Haberler.com - Haberler | Ekonomi
Google Assistant Tüm Android Telefonlara Geliyor

Google, Assistant'ı Pixel serisi telefonlardan sonra piyasaya çıkacak olan tüm Android telefonlarda kullanacak.

Google Assistant'ı Pixel serisi telefonlardan sonra piyasaya çıkacak olan tüm Android telefonlarda görme ihtimalimiz oldukça yüksek. Ancak ya eski Android'ler? Onlar yapay-zekasız mı kalacak? Görünüşe bakılırsa Google bu soruları kazara cevaplandırmış olabilir.

YANLIŞLIKLA YÜKLEDİLER

Google, yürüttüğü bir alpha Android araştırma uygulamasında, test görevlilerine istemeden Pixel olmayan telefonlara Assistant desteği sağladı. Teste dahil olan herkes Assistant'ı açmayı başaramadı, ancak Nexus 6P'den Alcatel'in Idol 4S'sine kadar tüm cihazlar yapay-zekayı başarıyla çalıştırdı.

GÜVENEREK KULLANMAK İÇİN AYLAR GEREKİYOR

Alpha ayrıca daha önceki araştırma konularını içeren bir 'son konular' kısmına, online ödeme desteğine ve veri tasarrufu yapan bir Lite moduna sahip.

Sürümünün hala alpha olduğunu göz önünde bulundurursak, uygulamanın resmi olarak yayınlanması oldukça uzak görünüyor. Güvenerek kullanabileceğimiz bir sürümün yayınlanması haftalar, hatta aylar alabilir. Ancak Google'ın Assistant'ı diğer telefonlar için uyumlu yapmayı düşünmesi bile oldukça iyi bir haber. (chip.com.tr)

Haberler.com - Ekonomi Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title