Eşini ve Misafirini Öldürüp Kaçan Şüpheli Adana Otogarında Yakalandı

Eşini ve Misafirini Öldürüp Kaçan Şüpheli Adana Otogarında Yakalandı

- Eşini ve misafirini öldürüp kaçan şüpheli Adana otogarında yakalandıKONYA - Konya'da dün akşam saatlerinde eşini ve yanındaki arkadaşının boğazını kesip öldürdükten sonra 3 yaşındaki çocuğunu alıp kaçan şüpheli, Gaziantep'e gitmek üzere durduğu Adana otogarında yakalanarak gözaltına alındı.

- Eşini ve misafirini öldürüp kaçan şüpheli Adana otogarında yakalandı

KONYA - Konya'da dün akşam saatlerinde eşini ve yanındaki arkadaşının boğazını kesip öldürdükten sonra 3 yaşındaki çocuğunu alıp kaçan şüpheli, Gaziantep'e gitmek üzere durduğu Adana otogarında yakalanarak gözaltına alındı.
Olay, dün merkez Meram ilçesi Sahibiata Mahallesi Altay Sokak içerisindeki bir apartman katında meydana geldi. Alınan bilgiye göre, binanın giriş katındaki lokantada çalışan Mağripli 55 yaşındaki Fatıma Boumendil gündüz saatlerinde yanına gittiği Mısırlı 35 yaşındaki Sanaa Mımı Abdelrahman Mkboul ile birlikte boğazlarından kesilmiş halde ölü olarak bulunmuştu. Cinayete kurban giden kadınların kim tarafından öldürüldüğünü araştıran Cinayet Büro Amirliği ekipleri, güvenlik kameraları görüntüleri ve görgü şahitlerinin ifadeleri doğrultusunda kadınların, Sanaa Mımı abdelrahman Mkboul'un eşi Amrmohamed İbrahim Mohamed tarafından öldürüldüğü tespit edildi.

Polis otobüs şoförüyle işbirliği yapıp şüpheliyi yakaladı
3 yaşındaki çocuğunu yanına alarak kayıplara karışan cinayet şüphelisinin yakalamak için çalışma başlatan polis, şüphelinin olay yerine yakın bir taksi durağındaki taksiye binerek otogara gittiğini tespit etti. Otogardaki incelemelerin sonucunda cinayet zanlısının Gaziantep'e gitmek için otobüse bindiğini belirleyen polis, şüphelinin bindiği otobüs şoförüne ulaşarak işbirliği yaptı. Cinayet zanlısı Amrmohamed İbrahim Mohamed, yolcu almak için Adana otogarına giren otobüste Konya Cinayet Büro Amirliği ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı. Beraberindeki 3 yaşındaki çocuğu da koruma altına alındı.

Eşiyle kavga ettiği için cinayeti işlemiş
Eşini ve arkadaşını öldüren cinayet şüphelisi Amrmohamed İbrahim Mohamed, sabah saatlerinde Konya'ya getirilerek sorgulanmak üzere Asayiş Şube Müdürlüğüne götürüldü. Şüphelinin ilk ifadesinde, son günlerde eşi Sanaa Mımı Abdelrahman Mkboul ile sürekli kavga ettiğini, iki gün önce ise eve gitmediğini söylediği belirtildi. Tekrar eve gelen Amrmohamed İbrahim Mohamed eşinin tekrar kavga başlatması üzerine kendisini kaybederek cinayeti işlediğini ve çocuğunu da alarak olay yerinden kaçtığını söylediği öne sürüldü. Konya Eğitim Araştırma Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirilen cinayet şüphelisinin işlemlerinin ardından adliyeye sevk edileceği öğrenildi.