Eşini Öldüren Emekli Polis, Kayınbiraderini de Öldürecekmiş

Eşini Öldüren Emekli Polis, Kayınbiraderini de Öldürecekmiş

Adana'da emekli polis 54 yaşındaki Cemal Dinçer'in, 2 çocuğunun annesi 46 yaşındaki Sevgi Dinçer'i nafaka yüzünden öldürdüğü olayın detyları, işyerlerinin güvenlik kamerası görüntüleriyle ortaya çıktı.

Eşini Öldüren Emekli Polis, Kayınbiraderini de Öldürecekmiş

Adana'da emekli polis 54 yaşındaki Cemal Dinçer'in, 2 çocuğunun annesi 46 yaşındaki Sevgi Dinçer'i nafaka yüzünden öldürdüğü olayın detyları, işyerlerinin güvenlik kamerası görüntüleriyle ortaya çıktı. 2 gün önceki olay sonrasında gasp ettiği otomobil ile kaçan Cemal Dinçer kısa sürede yakalanmış, kayınbiraderini de öldürmeyi planladığı anlaşılmıştı.

Görüntülere ilk olarak öldürülen Sevgi Dinçer'in çalıştığı şarküteriye gelişi yansıdı. Kameraların güncelleme yapmadığı için bir saat öncesini gösterdiği kayıtlarda Sevgi Dinçer 05.54'de işyerine geldi. İçeri giren Dinçer'den 15 dakika sonra 2 çocuğunun babası olan 28 yıllık eşi Cemal Dinçer kameranın açısına girdi. Elini kolunu sallayarak şarküteriye giren Cemal Dinçer, yaklaşık 13 dakika sonra çıktı. Elindeki beylik tabancasını beline sokan emekli polis Cemal Dinçer, koşar adımlarla olay yerinden uzaklaştı.

Cemal Dinçer ayrıldıktan kısa süre sonra da polis ekibi, ardından da sağlık görevlileri olay yerine geldi. Sedye ile çıkartılan Sevgi Dinçer'in hastaneye götürülme anı da kameralara yansıdı.

TELEFONLA KONUŞUYORDU

Görgü tanıkları ve polis tutanaklarına cinayetin ayrıntıları da yansıdı. İddiaya göre bir gün önce eşini telefonla arayan Cemal Dinçer, "Elimde avucumda ne varsa kaybettim. İflas ettim, gel nafaka isteğinden vazgeç. Yoksa seni de kardeşini de öldürürüm" diye tehdit etti. Tehditlere rağmen nafaka isteğinden vazgeçmeyeceğini söyleyen Sevgi Dinçer, sabah başına geleceklerden habersiz işyerine geldi. Sevgi Dinçer şarküteride temizlik yaparken Cemal Dinçer içeri girdi. Bu sırada cep telefonu çalan genç kadın Cemal Dinçer ile tartışırken, arayana da cevap vermeye çalıştı.

Eşi ile tartışan Cemal Dinçer, beylik tabancasını çekip Sevgi Dinçer'e 4 kez ateş etti. Sevgi Dinçer'in telefonla konuştuğu patronu da silah seslerini duydu. İşyerine gelmek üzere olan patron, 100'üncü Yıl Polis Merkezi Amirliği'ne giderek durumu anlattı. Polis ekipleri olay yerine hareket ederken 112 Acil Servis'i arayıp ambulans istedi.

Kısa sürede olay yerine gelen ekipler Sevgi Dinçer'i kanlar içinde buldu. Ambulansa taşınan Sevgi Dinçer yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

KAYINBİRADERİ KILPAYI KURTULDU

İşyerinden çıkan Cemal Dinçer yoldan geçen 31 AKF 75 plakalı otomobilin sürücüsü Bahattin Çelik'e silah doğrultarak aracını durdurdu. Otomobile binen Cemal Dinçer, şöförün kafasına silahı dayayarak "Sür, karımı öldürdüm, seni de öldürürüm" diyerek hareket etmesini istedi. Bunun üzerine Çelik korkuyla otomobili Çoban Yurtçu Bulvarı'na doğru sürdü.

Bir süre Çelik ile birlikte giden Cemal Dinçer, bulvarın sonunda Çelik'i araçtan indirerek gasp ettiği otomobilin direksiyonuna geçip yola devam etti. Cemal Dinçer bu arada eşinden ayrılmasına neden olmakla suçladığı kayınbiraderinin evine gitti. Bu arada olayı haber alan polis, kayınbirader Ayten Köylü'yü de daha önce tehdit edildiği için hemen evinde önlem aldı. Bu durumu fark eden Cemal Dinçer, Köylü'nün evinin önünde polisleri görünce kaçtı.

KAHVEDE İSKAMBİL OYNARKEN YAKALANDI

Polis, katliam planları yapan Cemal Dinçer'in ikinci bir cinayet işlemesini önlemek için Sevgi Dinçer'in bütün akrabalarını korumaya aldı. Şüphelinin gidebileceği yerlere seri operasyonlar düzenledi. Cemal Dinçer'in gasp ettiği otomobil, Huzurevleri Mahallesi'nde terk edilmiş olarak bulundu.

Olaydan kısa süre sonra Alparslan Türkeş Bulvarı'nda bulunan ve emekli bir meslektaşının kahvesine gelen Cemal Dinçer, emekli polislerden oluşan masaya oturup iskambil oynarken yakalandı.

İKİ OĞLU ANNELERİNİN SOYADINI ALDI

Alkol bağımlısı olduğu ileri sürülen Cemal Dinçer'in 28 yıl önce evlendiği eşinden Mehmet (26) ile Osman (21) adında iki çocukları var. Şiddetli geçimsizlik nedeniyle 6 yıl önce evlerini ayıran çift, 2 yıl önce boşanma davası açtı. Çocukları ise 2013 yılında babalarını mahkemeye vererek soyadlyarını değiştirip, annelerinin kızlık soyadı 'Köylü'yü kullanmaya başladı. - Adana