Eser Tümen, Son Yolculuğuna Uğurlandı

Eser Tümen, Son Yolculuğuna Uğurlandı

Eser Tümen, Son Yolculuğuna Uğurlandı
CHA - Haberler | Güncel

Maldivler'de Tatili Sırasında Geçirdiği Kalp Krizi Sonucu Hayatını Kaybeden İş Adamı Eser Tümen (65) Son Yolculuğuna Uğurlandı. Teşvikiye Camii'nde Öğle Namazını Müteakiben Cenaze Namazı Kılınan Tümen, Zincirlikuyu Mezarlığı'na Defnedildi.

Maldivler'de tatili sırasında geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden İş Adamı Eser Tümen (65) son yolculuğuna uğurlandı. Teşvikiye Camii'nde öğle namazını müteakiben cenaze namazı kılınan Tümen, Zincirlikuyu Mezarlığı'na defnedildi.

Tatil için gittiği Maldivler'de geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Fatih Sultan Mehmet Köprüsü başta olmak üzere, çok sayıda önemli projenin mimarlarından TML İnşaat A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Eser Tümen, toprağa verildi. Tümen'in cenaze namazı öğlen namazının ardından Teşvikiye Camii'nde kılındı. Tümen'in cenazesi için Teşvikiye Camii avlusunda büyük bir çadır kuruldu. Taziye için gelenler, cami avlusunun dışına taşan uzun kuyruklar oluşturdu. İşadamları Rahmi Koç, Bülent Eczacıbaşı, Rona Yılcali, Vedat Aloğlu, Ali Kibar, Ali Koç, Zeynel Abidin Erdem, Faruk Süren, Cem Hakko, Adnan Polat camiye gelerek Eser Tümen'in eşi Semra Tümen ve çocuklarına başsağlığı diledi.

Tümen'in cenazesi alınan helallik ve edilen duaların ardından omuzlarda cenaze aracına konularak toprağa verilmek üzere Zincirlikuyu Mezarlığı'na götürüldü. Tümen, burada toprağa verildi.

ESER TÜMEN KİMDİR?

Eser Tümen 17 Mart 1945 yılında doğdu. 1967 yılında İTÜ'den inşaat yüksek mühendisi olarak mezun olan Tümen, 1980 yılında ortağı olduğu STFA İnşaat'ın Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı da bir süre yönetti. Tümen bu süre içerisinde başta Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve bağlantı yolları olmak üzere Suudi Arabistan Mekke Tünelleri gibi çok sayıda dev projeye imza attı. 1992 yılında TML İnşaat A.Ş.'yi burada da çok sayıda uluslararası projede yer aldı.

(CİHAN)

Kaynak: CHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title