Esenli Haberleri

Esenli haber, Esenli son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Esenli - 15.07.2020
İletişim Başkanlığı'nın "15 Temmuz'da 15 Panel" programının İtalya bölümü yayınlandı
İnternet üstünden video konferans yöntemiyle gerçekleştirilen panele, Türkiye'nin Roma Büyükelçisi Murat Salim Esenli, İtalya'nın Eski Ankara Büyükelçisi Carlo Marsili, Doç.
Esenli - 14.07.2020
FETÖ'nün hain darbe girişimi dünyaya "15 Temmuz 15 Panel" programıyla anlatılıyor
İtalya'nın başkenti Roma'da, Roma Basın Müşaviri Murat Pazarbaşı'nın moderatörlüğünde gerçekleştirilen panele ise Türkiye'nin Roma Büyükelçisi Murat Salim Esenli, İtalya'nın Ankara Eski Büyükelçisi Carlo Marsili, Doç.
Esenli - 14.07.2020
Türkiye'nin Roma Büyükelçisi Esenli: "İtalya, darbe sonrası Batı'dan ilk ziyareti yapan...
Türkiye'nin Roma Büyükelçisi Murat Salim Esenli, darbe girişimi sonrasında Türkiye'yi ilk ziyaret eden ülkeler arasında İtalya'nın olduğunu belirtti.
Esenli - 10.07.2020
Diyarbakır'da 9 milyon 187 bin kök Hint keneviri ve 1 ton 183 kilogram esrar ele geçirildi
Valilikten yapılan açıklamaya göre, İl Jandarma Komutanlığınca, terör örgütü PKK ile uyuşturucu üretimi ve satışı yapanlar arasında var olan bağı somut deliller ile ortaya koymak, saklanan uyuşturucu ve bunları gizleyenleri adalete teslim etmek amacıyla Lice ilçesinin Yalaza, Ortaç ve Esenli köyleri kırsalında başlatılan "Şehit Jandarma Er Zeynettin Özalp Narkoterör Operasyonu" başarıyla tamamlandı.
Esenli - 07.07.2020
Türkiye'nin Roma Büyükelçisi Esenli, İtalyan Senatosu'nda "Orta Doğu" özel oturumuna katıldı...
Türkiye'nin Roma Büyükelçisi Murat Salim Esenli, Türkiye'nin Libya'nın meşru hükümetine, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin (BMGK) 2259 sayılı kararı çerçevesinde destek verdiğini belirtti.
Esenli - 25.06.2020
Mersin'de 26 kök Hint keneviri ele geçirildi
İl Jandarma Komutanlığından yapılan açıklamaya göre, Esenli Mahallesi'nde bir şüphelinin tarla içerisindeki barakada uyuşturucu yetiştirdiği bilgisi üzerine ekipler harekete geçti.
Esenli - 09.04.2020
Türkiye'nin koronavirüsle mücadelesinde son 24 saatte yaşananlar
İletişim Başkanlığından video konferans İletişim Başkanlığı, Türkiye'nin Pekin Büyükelçisi Emin Önen, Türkiye'nin Roma Büyükelçisi Esenli ve Türkiye'nin Seul Büyükelçisi Durmuş Ersin Erçin'in katılımıyla "Kovid-19 Tecrübeleri ve Salgına Karşı Mücadelede Uluslararası İş Birliği" video konferansı gerçekleştirdi.
Esenli - 08.04.2020
"Kovid-19 Tecrübeleri ve Salgına Karşı Mücadelede Uluslararası İş Birliği" video konferansı
Türkiye'nin Roma Büyükelçisi Murat Salim Esenli, Türkiye'nin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında İtalya ve diğer ülkelere desteğinin, Avrupa'daki Türkiye'ye karşı önyargıların kırılmasına yardımcı olduğunu söyledi.
Esenli - 08.04.2020
"Kovid-19 Tecrübeleri ve Salgına Karşı Mücadelede Uluslararası İş Birliği" video konferansı
İletişim Başkanlığı, Türkiye'nin Pekin Büyükelçisi Emin Önen, Türkiye'nin Roma Büyükelçisi Murat Salim Esenli ve Türkiye'nin Seul Büyükelçisi Erçin'in katılımıyla "KOVİD-19 Tecrübeleri ve Salgına Karşı Mücadelede Uluslararası İş Birliği" video konferansı gerçekleştirdi.
Esenli - 08.04.2020
"Kovid-19 Tecrübeleri ve Salgına Karşı Mücadelede Uluslararası İş Birliği" video konferansı
İletişim Başkanlığı, Önen, Türkiye'nin Roma Büyükelçisi Murat Salim Esenli ve Türkiye'nin Seul Büyükelçisi Ersin Erçin'in katılımıyla "Kovid-19 Tecrübeleri ve Salgına Karşı Mücadelede Uluslararası İş Birliği" video konferansı gerçekleştirdi.
Esenli - 08.04.2020
"Kovid-19 Tecrübeleri ve Salgına Karşı Mücadelede Uluslararası İş Birliği" video konferansı
Türkiye'nin Pekin Büyükelçisi Abdulkadir Emin Önen, Roma Büyükelçisi Murat Salim Esenli ve Seul Büyükelçisi Durmuş Ersin Erçin'in konuşmacı olarak yer aldığı video konferansın moderatörlüğünü ise SETA Güvenlik Araştırmaları Direktörü Murat Yeşiltaş gerçekleştirdi.
Esenli - 08.04.2020
İletişim Başkanlığı tarafından Korona virüs konferansı düzenlendi
İletişim Başkanlığı tarafından "Covid-19 Tecrübeleri ve Salgına Karşı Mücadelede Uluslararası İş Birliği" başlıklı bir video konferans düzenlendi. Başkanlığın, Türkçe ve İngilizce Youtube kanallarından canlı olarak yayınlanan video konferansın açılış konuşmasını İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun yaptı. Türkiye'nin Pekin Büyükelçisi Abdulkadir Emin Önen, Roma Büyükelçisi Murat Salim Esenli ve Seul Büyükelçisi Durmuş Ersin Erçin'in konuşmacı olarak yer aldığı video konferansın moderatörlüğünü ise SETA Güvenlik Araştırmaları Direktörü Murat Yeşiltaş gerçekleştirdi.
Esenli - 01.04.2020
İtalya Dışişleri Bakanı Maio'dan Türkiye'ye yardım teşekkürü
Türkiye İtalya Büyükelçisi Murat Salim Esenli ise Türkiye'nin zor zamanlarda, daha zor zamanlar geçiren ülkelere yardım yapabildiğini bu vesileyle göstermiş olduğunu bildirdi.
Esenli - 01.04.2020
Türkiye'nin gönderdiği tıbbi yardım, İtalya'ya ulaştı
Türkiye'nin, Avrupa'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgının merkez üssü konumundaki İtalya'ya yardım malzemeleri, başkent Roma'ya ulaştı. Ankara Etimesgut Askeri Havaalanı'ndan bu sabah kalkan Türk Hava Kuvvetlerine ait "A400M" askeri kargo uçağı, önce İspanya'nın başkenti Madrid'e oradan da İtalya'nın başkenti Roma yakınlarındaki Practica di Mare Hava Üssü'ne indi. Türkiye'nin, Kovid-19 salgınında Avrupa'da merkez üs haline gelen İtalya'ya yönelik sağlık malzemelerini taşıyan uçağı, İtalya Dışişleri Bakanı Luigi Di Maio, İtalya Genelkurmay Başkanı General Enzo Vecciarelli ve Türkiye'nin Roma Büyükelçisi Murat Salim Esenli ile Silahlı Kuvvetler Ataşesi Albay Alp Özdemir karşıladı.
Esenli - 31.03.2020
İtalya, Kovid-19 kurbanları için yas tutuyor
Türkiye'nin Roma Büyükelçisi Murat Salim Esenli de "Cumhurbaşkanlığımızın da onayıyla İtalyan dostlarımıza dayanışmamızı ve acılarını paylaştığımızı göstermek için biz de bayrağımızı yarıya indirdik.
Esenli - 30.03.2020
DEİK'ten Pekin, Seul, Roma büyükelçileri ile "Kovid-19 Tecrübeleri" online semineri
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Başkanı Nail Olpak, koronavirüs salgını sonrasının bir milat olacağını belirterek, "Kovid-19 öncesi ve sonrasında, yemek yeme alışkanlıklarımızdan, tatil yapma, eğlenme, teknoloji kullanma, aile ilişkilerimizden, yatırım alışkanlıklarımıza kadar yenilik olacağı görülüyor. İş dünyamız açısından bakarsak, önce insanımızın sağlığı, onun yanında da işletmelerimizin faaliyetlerinin sürdürülmesine de gayret edeceğiz." dedi. DEİK ev sahipliğinde, "Kovid-19 Tecrübeleri: Pekin, Seul, Roma Büyükelçilerimizle Güncel Gelişmelerin Değerlendirilmesi" başlıklı bir online seminer düzenlendi. Seminerde, Türkiye'nin Pekin Büyükelçisi Emin Önen, Seul Büyükelçisi Ersin Erçin ve Roma Büyükelçisi Murat Salim Esenli bu zorlu sürecin görev yaptıkları ülkelerde ne şekilde ele alındığına dair bilgi aktarıp, firmaların sorun ve görüşlerine yönelik değerlendirmelerde bulundu.
Esenli - 25.03.2020
İtalya'daki Türk öğrenciler Türkiye'ye doğru yola çıktı
Başkent Roma'da toplanan öğrencileri, Roma Leonardo da Vinci Uluslararası Havaalanı'ndan Türkiye'nin Roma Büyükelçisi Murat Salim Esenli, kuzeydeki Milano Malpensa Havaalanı'ndan toplanan öğrencileri de Türkiye'nin Milano Başkonsolosu Özgür Uludüz uğurladı.
Esenli - 24.03.2020
İtalya'daki Türk öğrenciler Kovid-19 nedeniyle yurda dönüş yolunda
Roma Termini Garı'nda, farklı kentlerden gelen öğrencilerin polis kontrol noktalarından sorunsuz geçiş yapmasını bizzat sağlayan Türkiye'nin Roma Büyükelçisi Murat Salim Esenli, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Bugün itibarıyla elimizdeki listede 201 öğrencimiz Türkiye'ye dönme arzusunu dile getirdi ve onları listeye aldık.
Esenli - 23.03.2020
İtalya'dan dönmek isteyen Türk öğrenciler yola çıkıyor
Türkiye'nin Roma Büyükelçisi Murat Salim Esenli, yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle İtalya'dan Türkiye'ye dönmek isteyen öğrencilerin intikali için yoğun çaba sarf ettiklerini belirtti.
Esenli - 16.03.2020
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan büyükelçilerle Kovid-19 video konferansı
Video konferans toplantısına Türkiye'nin Pekin Büyükelçisi Emin Önen, Tahran Büyükelçisi Derya Örs, Bağdat Büyükelçisi Fatih Yıldız, Roma Büyükelçisi Murat Salim Esenli ve Vatikan Büyükelçisi Lütfullah Göktaş katıldı.
Esenli - 13.03.2020
İtalya'daki Türk misyonlarından Türk vatandaşlarına çağrı
Türkiye'nin Roma Büyükelçisi Murat Salim Esenli, konuya ilişkin AA muhabirine yaptığı açıklamada, İtalya'da uygulanan karantina çerçevesinde kendilerinin de acil taleplere ağırlık vereceklerini dile getirerek, "Bugünlerde vatandaşlarımızın, hem İtalyan makamlarının açıkladığı hem de bizim yaptığımız duyuruları takip etmesi önemli.
Esenli - 14.02.2020
TÜSİAD İtalya'da temaslarda bulundu
Gümrük Birliği'nin neden güncellenmesi gerektiği konusunda İtalya'da farkındalık yarattıklarını söyleyen Kaslowski, "İtalya ve Türkiye'nin, iki Akdeniz ülkesi olarak birçok konuda ortak veya çelişen çıkarları olabiliyor. O açıdan bu iki ülke arasında bir istişare, bir diyalog ortamının olmasını çok önemsiyoruz. Senatodan, Dışişleri Bakanlığına, düşünce kuruluşlarından Confindustria'ya kadar pek çok kurumla temaslarda bulunduk. Diyalog ortamının iki ülkenin ticaretine de önemli bir katkıda bulunabileceğini düşünüyoruz. İki ülke arasındaki ticaret 20 milyar dolar civarında. Her ne kadar İtalya'nın Türkiye'ye olan ihracatı son dönemde biraz düşmüş olsa da halen İtalya'nın önemli bir pazarı konumundayız. Potansiyel olarak çok daha büyük işler ve çalışmalar yapılabileceğinin farkındayız." diye konuştu. TÜSİAD heyeti Roma'da Uluslararası İlişkiler Enstitüsü (IAI), Milano'da ise Uluslararası Politik Çalışmalar Enstitüsü (ISPI) yönetici, üye, uzman ve davetli iş insanlarının yanı sıra Türkiye'nin Roma Büyükelçisi Murat Salim Esenli ve Milano Başkonsolosu Özgür Uludüz ile de bir araya gelerek görüş alışverişinde bulundu.
Esenli - 11.02.2020
Samsun'da ve Kastamonu'nun Hanönü ilçesinde bazı okullarda eğitime kar engeli
İlkadım'da da Bilmece, Çanakcı, Gürgendağı, Çelikalan, Aşağı Avdan, Yukarı Avdan, Çandır, Sarmuk, Akgöl, Kapaklı, Ahulu güzergahlarından gelen temel ve ortaöğretim öğrencileri ve özel eğitim taşıma kapsamında işitme engelliler okuluna Ayvacık Esenli ve Çarşamba Bezirgan mahallelerinden gelen özel eğitim öğrencileri bir gün idari izinli sayıldı.
Esenli - 09.02.2020
Çarşamba beyaza büründü
Doğan, "Sahil kesimlerinde yoğun bir kar yağışı oldu. Güneşli, Ömerli, Mahmutlu, Esenli, Akçatarla mahallelerimizde sahil grup yolu kar mücadelemiz tüm hızıyla sürüyor ve kapalı grup yolumuz yok.
Esenli - 06.02.2020
İtalya'da "Trans Adriyatik Doğal Gaz Boru Hattı" değerlendirildi
Türkiye'nin Roma Büyükelçisi Murat Salim Esenli, Türkiye'nin enerji güvenliğine önem verdiğini, hem kaynak hem de geçiş ülkesi olarak enerji kaynaklarının çeşitlendirilmesinden yana olduklarını söyledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Esenli Haberleri | Esenli Haber - Haberler - Sayfa 2 - Esenli haberleri, son dakika esenli haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haberleri! Diyarbakır'da 1 ton 418 kilogram esrar ele geçirildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 23.10.2021 15:43:40. #1.16#

title