Esenler'de yarım saat arayla park halindeki iki minibüs yandı
Haberler » Güncel » Esenler'de yarım saat arayla park halindeki iki minibüs yandı - Haber

Esenler'de yarım saat arayla park halindeki iki minibüs yandı

Haber-Kamera: Soner HASIRCIOĞLU / İSTANBUL DHAEsenler'de gece saatlerinde henüz bilinmeyen bir nedenle önce çöpte çıkan yangın park halinde duran bir minibüse sıçradı.

Esenler'de yarım saat arayla park halindeki iki minibüs yandı

Haber-Kamera: Soner HASIRCIOĞLU/ İSTANBUL DHA

'de gece saatlerinde henüz bilinmeyen bir nedenle önce çöpte çıkan yangın park halinde duran bir minibüse sıçradı. Olay yerine gelen ekipleri yangını söndürdü. Olaydan yarım saat sonra yaklaşık 150 metre mesafede park halinde bir servis minibüsünde de yangın çıktı. Tekrar olay yerine gelen ekipleri servis minibüsünde çıkan yangını da söndürdü. Polis ekipleri her iki olay sonrası kundaklama şüphesi üzerinde durarak geniş çaplı araştırma başlattı.

İlk yangın Esenler, Nine Hatun Mahallesinde gece saat 23.45 sıralarında çıktı. İddiaya göre 148. Sokak girişinde bulunan çöp konteynerinde henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Çevredeki vatandaşlar da durumu hemen ve polis ekiplerine verdi. Yangın konteynerin yanında park halindeki içinde tekstil geri dönüşüm malzemesi bulunan 34 RV 2686 plakalı minibüse de sirayet etti. Olay yerine gelen ekipleri yangına müdahale ederek büyümeden kontrol altına aldı. Çöpte ve minibüsteki yangını söndüren ekipleri soğutma çalışması da yaptı. Polis ekipleri de olay yerine 'Akrep' diye tabir edilen zırhlı polis aracıyla gelerek geniş güvenlik önlemi aldı. Minibüsün sahibinden de bilgi alan polis ekipleri etrafta güvenlik kamera çalışması yaptı.

150 METRE YAKININDA SERVİS MİNİBÜSÜ YANDI

ekiplerinin çalışması bitmesiyle polis ekipleri de olay yerinden ayrıldı. Bu sırada polis ekipleri ilk olay yerinin yaklaşık 150 metre yakınında 34 LAV 898 plakalı başka bir servis minibüsünden alevlerin yükseldiğini fark etti. Polis ekipleri tekrar itfaiye ekiplerine haber verdi. İtfaiye ekipleri kısa sürede olay yerine gelerek alev alev yanan servis minibüsüne müdahale etti. İtfaiye ekipleri yaptıkları çalışma ile yangını kontrol altına alarak soğutma çalışması yaptı. Polis ekipleri de kundaklama şüphesi üzerine çalışmalarını sürdürdü. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

ALEV ALEV YANDI

Minibüsün yanma anları bir vatandaşın çektiği cep telefonu görüntülerine yansıdı. Görüntüler de minibüsün arka kısımlarından alevlerin yükseldiği itfaiye ekiplerinin de müdahale ettiği görülüyor.

Kaynak: DHA


Haber Videosu

: Esenler'de yarım saat arayla park halindeki iki minibüs yandı

Manşet

Haberler