Esenler Belediyesi, Semt Pazarı İçin Referandum Yaptı

Esenler Belediyesi, Semt Pazarı İçin Referandum Yaptı

Esenler Belediyesi, Semt Pazarı İçin Referandum Yaptı
CHA - Haberler | Güncel

Esenler İlçesine Bağlı Havaalanı Mahallesi Sakinleri, 29 Mart'ta Yapılan Yerel Seçimlerin Ardından Bugün İkinci Kez Sandık Başına Gitti. Esenler Belediyesi, Havaalanı Mahallesi'nde Kurulan Pazarın Başka Bir Yere Taşınıp Taşınmamasını ve Pazar Kurulan Yolun Araç Trafiğine Kapatılıp Kapatılmamasını Mahalle Sakinlerine Sordu.

Esenler ilçesine bağlı Havaalanı Mahallesi sakinleri, 29 Mart'ta yapılan yerel seçimlerin ardından bugün ikinci kez sandık başına gitti. Esenler Belediyesi, Havaalanı Mahallesi'nde kurulan pazarın başka bir yere taşınıp taşınmamasını ve pazar kurulan yolun araç trafiğine kapatılıp kapatılmamasını mahalle sakinlerine sordu. Yunus Emre İlköğretim Okulu'nda kurulan sandıkların başına geçen mahalle sakinleri, semt pazarını kurulduğu Havaalanı Caddesi'nin kaderini belirlemek için oy kullandı.

Esenler Havaalanı Mahallesi'nde mini seçim heyecanı yaşandı. Sekiz ay önce yapılan yerel seçimlerin ardından yeniden sandık başına giden mahalle sakinleri, pazar yeri ve Havaalanı Caddesi'nin geleceği için oy kullandı. Havaalanı Mahallesi'nde bazı vatandaşların 'Havaalanı Caddesi'nde kurulan Pazar kaldırılsın ve yol araç trafiğine kapatılsın' şeklindeki talebini dikkate alan Belediye Başkanı Tevfik Göksoy, karşı görüşlerin olduğu talep ile ilgili referandum yapılmasına karar verdi. Seçim tarihi belirlendi ve sandıklar kuruldu. Yunus Emre İlköğretim Okulu'nda açıktan yapılan oylamada; mahalle sakinlerinden Havaalanı Caddesi'nde kurulan Pazar Tekstilkent önündeki viyadüğün altına alınsın mı? Ve Havaalanı Caddesi trafiğe kapatılsın mı? Şeklindeki sorulara evet ya da hayır diye cevap vermeleri istendi. İlçe seçim Kurulu'ndan alınan listelere göre belirlenen sandıkların başına giden vatandaşlar oylarını kullandı.

Oy kullan vatandaşların çoğu, Pazar yerinin uygun olduğunu ve başka bir yere taşınmasına karşı olduklarını belirtti. Pazarın taşınmak istendiği yerin mahalleye uzak olduğunu dile getiren vatandaşlar, "40 yıldır bu pazar burada kuruluyor. Şimdi neden taşımak istiyorlar. Pazarın taşınmasını istedikleri yer mahalleye uzak, biz buraya gönül rahatlığıyla gelip alış verişimizi yapıyoruz." dedi.

İstanbul Umum Pazarcı Esnafı Odası Başkanı Mesut Şengül de, "Biz de vatandaşların çoğu gibi pazarın taşınmasını istemiyoruz. Gösterilen yer mahalleye çok uzak. Vatandaşların kullanımı için uygun değil. Pazara genlikle kadınlar gidiyor pazarın buradan taşınıp oraya götürülmesi kadınlara eziyet olur." açıklamasını yaptı.

Esenler Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürü Hüseyin Akman da bazı vatandaşlardan gelen istek doğrultusunda yapılan referandumun sonucuna sadık kalacakların belirtti. Akman, "Sandıktan çıkacak sonuca göre mahallede uygulama yapılacak." dedi. (CİHAN)

Seçim anketi sonuçlarına güveniyor musunuz?

— Haberler.com (@Haberler) September 22, 2021 " class="hbptLink" rel="nofollow">Seçim anketi sonuçlarına güveniyor musunuz?

Esenler Belediyesi, Semt Pazarı İçin Referandum Yaptı
Esenler Belediyesi, Semt Pazarı İçin Referandum Yaptı

Kaynak: CHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title