Eşcinseller Örgüt Üyeliğinden Gözaltına Alındı

Eşcinseller Örgüt Üyeliğinden Gözaltına Alındı

Bursa'da, Travestileri, Transeksüelleri, Geyleri, Lezbiyenleri Koruma Yardımlaşma ve Kültürel Etkinlikleri Geliştirme Derneği (Gökkuşağı) Başkanı Öykü Evren ve 15 Eşcinselin de Aralarında Bulunduğu 30 Kişi, "Örgüt Kurmak ve Örgüte Üye Olmak" İddiasıyla Gözaltına Alındı.

Eşcinseller Örgüt Üyeliğinden Gözaltına Alındı

Bursa'da, Travestileri, Transeksüelleri, Geyleri, Lezbiyenleri Koruma Yardımlaşma ve Kültürel Etkinlikleri Geliştirme Derneği (Gökkuşağı) Başkanı Öykü Evren ve 15 eşcinselin de aralarında bulunduğu 30 kişi, "örgüt kurmak ve örgüte üye olmak" iddiasıyla gözaltına alındı.

Bursa Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Ahlak Büro Amirliği ekiplerince düzenlenen eş zamanlı operasyonda, dernek başkanı Öykü Evren ile 15 eşcinsel, evlerinde ve Yeni Yalova yolu üzerindeki bir barda gözaltına alındılar.

Operasyon çerçevesinde Evren'in bir süre önce evlendiği eşi Mehmet Ö. ile 13 kişinin daha gözaltına alındığı bildirildi.

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nde sorgulamaları yapılan zanlılar, daha sonra sağlık raporu için adliye binasındaki Bursa Adli Tıp Kurumu'na götürüldü.

Gökkuşağı Derneği Başkanı Öykü Evren, çıkışta gazetecilere yaptığı açıklamada, "Hepsi iftira. Suçlamalar doğru değildir" dedi.

Operasyonla ilgili soruşturma sürerken, zanlıların sorgulamalarının ardından adliyeye sevk edilecekleri öğrenildi.

Kaynak: AA