Erzurumspor, kadrosuna 5 yeni isim kattı

Mersin'de kamp çalışmalarını sürdüren Erzurumspor, dış transferde atağa kalktı. Mavi-Beyazlılar, 5 futbolcuyu renklerine bağladı.

Erzurumspor, kadrosuna 5 yeni isim kattı

Mersin'de kamp çalışmalarını sürdüren Erzurumspor, dış transferde atağa kalktı. Mavi-Beyazlılar, 5 futbolcuyu renklerine bağladı.

Erzurumspor Basın Sözcüsü Zeki Arıcıoğlu, Mavi-Beyazlı takımın bir taraftan Mersin kampını sürdürürken diğer taraftanda transfer çalışmalarını yürüttüğünü açıkladı. Arıcıoğlu, teknik heyetin verdiği rapor doğrultusunda sürdürdükleri transfer çalışmasında Erzurumsopr'un bütçesine ve bünyesine uygun olanları renklerine kattıklarını bildirdi. Arıcıoğlu, bugüne kadar sadece Gaziantep Büyükşehir Belediyesspor'dan ortasaha oyuncusu Tolga, Adıyaman'dan stoper Yunus, İzmirspor'dan sağ açık İbrahim ile Erzurum Palandöken'den de ortasaha Emrah ile forvet Rasim'i renklerine kattıklarını açıkladı.

Transfer çalışmalarını 31 Ocak tarihine kadar devam edeceğini vurgulayan Zeki Arıcıoğlu, Teknik Direktör Ulvi Güveneroğlu'nun onayı ile bir iki futbolcu daha transfer edeceklerini bildirdi. Arıcıoğlu, yeni transferlerin Mersin'da takımla birlikte çalışmalara başladığını da vurguladı.

Haftaya oynanacak olan Mersin İdmanyurduspor maçı için takımın Mersin'de sürdürdüğü kamp çalışmalarının tam gaz devam ettiğini hatırlatan Arıcıoğlu, amaçlarının kulübün bütçesini sarsmadan mütevazi bir kadro oluşturmak olduğunu ifade etti.

Diğer yandan Kulüp Başkanı Bekir Ilıcalı da, zor şartlar altında yükselme grubuna çıkma başarısı gösteren takıma gerekli takviyelerin en kısa sürede yapılarak yoluna devam edeceğini vurguladı.

Erzurumspor'un Play Off Ligi'ne yeni bir yönetim, yeni bir teknik ve futbolcu kadrosu ile gireceğine dikkat çeken Ilıcalı, ekonomik sorunları aştıkları taktirde bir çok sorununda kendiliğinden aşılacağının altını çizdi. Bu nedenle de Erzurumlular'dan destek beklediklerini hatırlatan Ilıcalı, ancak elbirliği ile Erzurumspor'un hedefine ulaşacağını sözlerine ekledi.

Kaynak: CHA