Erzurumspor Genel Kurulu Ertelendi

Erzurumspor Genel Kurulu Ertelendi

Erzurumspor, Genel Kurulu Yine Ertelendi. 31 Mayısta 2008'te Çoğunluk Sağlanamadığı İçin 8 Haziran 2008 Tarihinde Yapılan Genel Kurul Sonunda Talipli Olmadığı İçin Kulüp Yönetimi Orhan Gözgeç Başkanlığındaki Divan Kuruluna Kalmıştı.

Erzurumspor Genel Kurulu Ertelendi

Erzurumspor, genel kurulu yine ertelendi. 31 Mayısta 2008'te çoğunluk sağlanamadığı için 8 Haziran 2008 tarihinde yapılan genel kurul sonunda talipli olmadığı için kulüp yönetimi Orhan Gözgeç başkanlığındaki divan kuruluna kalmıştı. Divan kurulu başkanı Orhan Gözgeç, 20 günlük görev süresinden sonra kulübü yeniden olağanüstü genel kurula çağırdı. Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası konferans salonunda organize edilen genel kurula 96 delegeden 30'u katıldı. Çoğunluk sağlanamadığı için genel kurul 5 Temmuz 2008 tarihine ertelendi.

Delegelerden çok taraftarların ilgi gösterdiği toplantıda konuşan Divan Kurulu Başkanı Orhan Gözgeç, kulüpte yaşanan sıkıntılar hakkında bilgiler verdi. Görevi devraldıktan sonra kulübün borçları için Futbol Federasyonu ile Spor Toto teşkilatına yazı yazdıklarını belirten Gözgeç, kayıtlara göre Erzurumspor'un 8 milyon 91 bin YTL borcu bulunduğunu belirlediklerini ifade etti.

Erzurumspor kulübünde çalışan personele ödeme yapılmadığı için çalışanların büyük sıkıntı içinde olduğunu anlatan Gözgeç, "Personelin maaşı bırakın yiyecek bir dilim ekmeği yoktu. Palandöken Belediye Başkanı Cenap Köksal Birdal'dan rica ettik öğlen yemeğini Palandöken Belediyesi'nden almaya başladık. Terminalden 3 bin YTL para aldık. Bunu da personele 50-100 YTL harçlık dağıttık."dedi.

Kulüpte yaşanan gelişmelerle ilgili olarak sadece TBMM İdare Amiri Erzurum Milletvekili Muhyettin Aksak'ın kendilerini aradığını ifade eden Gözgeç, davetiye göndermelerine rağmen genel kurula gelmeyenlere de sitem etti. Milletvekillerine, valiye, belediye başkanlarına davet verdiklerini açıklayan Gözgeç, konuşmasında şunları söyledi; "Divan olarak kimseyi eleştirme hakkımız yok, takdiri sizlere bırakıyoruz. Erzurum adına yola çıkanların, Erzurum'u temsil noktasında olanların bu işe sahip çıkmadıkları sürece biz valiyi de aşıp kulübün anahtarlarını sayın Başbakan Erdoğan'a bırakacağız. Biz meşru olan ne varsa Erzurum adına yapacağız. Bir Değirmendere, Pazar çatır çatır transfer yapıyor, biz yönetim doluşturamıyoruz. Bu bir zuldür." Konuşmasında kendilerine destek olan basın mensuplarına da teşekkür eden Gözgeç, "Basın mensupları bizlerin sesi oldular. Teşekkür ediyoruz" dedi.

Divan olarak Erzurumspor'un kurtuluş reçetesini hazırladıklarını ifade eden Gözgeç, "Bu reçeteler olursa bundan böyle Erzurumspor'da sıkıntı olmaz. İnşallah 5 Temmuzda güzel gelişmelerle yeniden toplanırız ve kulübün yönetimini belirleriz." Diye konuştu.

ANKARA'DAN LİSTE HAZIRLIĞI Genel kurul toplantısı sonunda söz alan eski yöneticilerden Selçuk Uçan, Ankara'da bir liste hazırlığında olduklarını bildirdi. Arkadaşı Hayrettin Coşkun'la beraber çalıştıklarını ifade eden Uçan, şunları kaydetti:

"Ankara'da belli bir oluşuma girdik: Federasyon başkanı ve yönetim kurulu üyeleriyle görüştük. İzmir, İstanbul'daki Erzurumlu işadamı arkadaşlarımızla görüştük. Ancak kulübün çok ciddi borçları var. Hemen acil ödenmesi gereken 600-700 bin YTL'lik borç var. Kulübün yeni sezona başlaması için nakit olarak 1 milyon 500 bin YTL paraya ihtiyaç var. Biz bu parayı temin edemediğimiz için bugün burada listemizi açıklamadık. 5 Temmuzdaki kongreye kadar çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Elimizden geleni sonuna kadar yapacağız. Erzurumspor'un anahtarını bir yere götürmeden gerçek Erzurumluların eline teslim edeceğiz." GÖZGEÇ'TEN UYARI İşadamı Selçuk Uçan'ın konuşması sonrası söz alan Divan Başkanı Orhan Gözgeç, "Erzurumlu düşündüğünü net açık söyler. Biz de şimdi diyoruz ki bugüne kadar çok çektik, bir de sizden çekmeyelim" uyarısını yaptı.

Erzurum ve Erzurumluyu düşündükleri için yola çıktıklarını ifade eden Selçuk Uçan ise "İnşallah Erzurum'u Erzurum'a layık olduğu şekilde temsil edeceğiz." cevabını verdi.

(ST-ST-Y) 28.06.2008 20:42 TSİ