Erzurumlular yazdan kalma hafta sonunu kayakla geçirdi

Erzurumlular yazdan kalma hafta sonunu kayakla geçirdi

Yazdan kalma bir hafta sonu geçiren Erzurumlular, Palandöken'de doyasıya kayak keyfi yaşadı.

Erzurumlular yazdan kalma hafta sonunu kayakla geçirdi

Yazdan kalma bir hafta sonu geçiren Erzurumlular, Palandöken'de doyasıya kayak keyfi yaşadı.

2011 Dünya Üniversiteler arası Kış Spor Oyunları'na ev sahipliği yapacak olan Palandöken Kayak Merkezi'nde yazdan kalma bir hafta sonu yaşandı. Hava sıcaklığının 5 derece olduğu ve güneşli bir havanın yaşandığı Erzurum'da kayakseverler Palandöken'de bol bol kaydı. Henüz kayak sezonu açılmamasına rağmen yurt dışından gelen turistlerle Erzurumlu kayakçılar, Palandöken pistlerinde kaymaya başladı. Telesiyejle dağı gezen yabancı turistler, Palandöken'de kayak keyfini yaşarken, Erzurumlular da bir taraftan mangal yaktı, bir taraftan da kayak yaparak güneşli havanın keyfini çıkarttı.

Palan Oteli Genel Müdürü Leyla Mutlutürk, yeni sezon öncesi hazırlıkların tamamlandığını belirterek, sezona yüzde 100 doluluk oranıyla gireceklerini söyledi. Mutlutürk, 2011 Dünya Üniversiteler arası Kış Spor Oyunları ile çok iyi bir tanıtım yaptıklarını belirterek, dünyadaki kayakseverlerin gözünün Palandöken'de olduğunu ifade etti. Yabancı turizm acenteleriyle protokol imzaladıklarını hatırlatan Mutlutürk, yeni sezonda başta Ruslar olmak üzere Hollanda, Almanya, İran ve Ukrayna'dan konukların geleceğini bildirdi. Geçmiş sezonlara oranla bu yıl beklenen aşırı kar yağışı ile güzel bir sezon geçirmeyi umut ettiklerini aktaran Mutlutürk, tamamlanmak üzere olan dere ıslah çalışmalarının ardından kayak pistlerinin uluslararası standartlara kavuşacağını ve böylece artık Palandöken'in aranan bir merkez olacağını savundu. Mutlutürk, şimdiden rezervasyonların dolmak üzere olduğunu vurgulayarak kayakseverlerin acele etmesini istedi.

Bu arada, Meteoroloji Bölge Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre; Erzurum'da gündüz 5 derece olan hava sıcaklığının gece ise sıfırın altında 8 derece olarak gerçekleştiği öğrenildi. Yarın ise hava sıcaklığı 4 derece olacağı tahmin ediliyor.

Kaynak: CHA