Erzurum Valiliği 2. Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısını Yaptı

Erzurum Valiliği 2. Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısını Yaptı

05.06.2008 16:32 | Son Güncelleme: 05.06.2008 16:32
Erzurum Valiliği 2. Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısını Yaptı

Erzurum Valiliği 2008 Yılı 2. Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısında Konuşan Vali Sami Bulut, Mayıs Ayı Sonu İtibariyle 1 Milyar 645 Milyon 530 Bin YTL'lik Ödenek Tutarın Ancak Yüzde 32 Gerçekleşme Oranı Olduğuna Dikkat Çekerek, Kurum Müdürlerinden Yatırım İçin Seferber Olmalarını İstedi.

Erzurum Valiliği 2008 Yılı 2. Dönem İl Koordinasyon Kurulu toplantısında konuşan Vali Sami Bulut, mayıs ayı sonu itibariyle 1 milyar 645 milyon 530 bin YTL'lik ödenek tutarın ancak yüzde 32 gerçekleşme oranı olduğuna dikkat çekerek, kurum müdürlerinden yatırım için seferber olmalarını istedi.

Valilik toplantı salonunda yapılan 2008 Yılı 2. Dönem İl Koordinasyon Kurulu toplantısı Vali Sami Bulut'un başkanlığında yapıldı.

Toplantıya vali yardımcıları, Erzurum Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İrfan Salın ile ilçe kaymakamları, alt kademe, ilçe ve belde belediye başkanlarının yanısıra daire müdürleri katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Vali Bulut, Mayıs ayı sonu itibariyle yatırımcı kamu kurum ve kuruluşların valiliğe vermiş oldukları yatırım izleme cetvellerine göre; kamu yatırımları için toplam 1 milyar 645 milyon 530 bin YTL tutarında bin 222 adet proje üretildiğini bildirdi.

Program yılı ödeneğinin ise 163 milyon 529 bin YTL olduğunu hatırlatan Bulut, buna karşılık gelen ödeneğin ise 99 milyon 51 bin YTL olduğunu açıkladı. Buna görede proje harcama tutarının ise 29 milyon 991 bin YTL olduğunu kaydeden Vali Bulut, bunun da nakdi gerçekleşme oranının yüzde 32'sini oluşturduğunu ifade etti.

Vali Sami Bulut, 2007 yılında uygulanmaya başlanan 9. Kalkınma Planı ile vatandaşların refah ve mutluluğunun arttırılması temel amacı çerçevesinde "istikrar içinde büyüyen, gelirini daha adil paylaşan, küresel ölçekte rekabet gücüne sahip, bilgi toplumuna dönüşen ve AB'ye üyelik için uyum sürecini tamamlamış bir Türkiye" vizyonu ortaya konulduğunu söyledi.

Bu vizyon çerçevesinde istihdamın arttırılması, kamu hizmetlerinin hız ve kalitesinin yükseltilmesi, kamu yatırım ödeneklerinin kullanımında etkinliğin ve verimliliğin artırılması öncelikli hedefler arasında sayıldığını kaydeden Bulut, "Bu hedef doğrultusunda amaç kamu yatırımlarına ayrılan kaynakları öncelikle sosyal ihtiyaçları giderecek ve üretken faaliyetleri destekleyecek altyapı alanlarına yönlendirip, kamu yatırımlarının etkin, verimli ve zamanında gerçekleştirilmesini sağlamaktır." diye konuştu.

İl düzeyinde yatırımların ve sektörel gelişmelerin değerlendirildiği, sorunların ve çözüm önerilerinin ele alınarak bu hususlarda kuruluşlar arası işbirliği ve koordinasyonun sağlandığı İl Koordinasyon Kurulu Toplantıları'nın bu yüzden büyük önem arz arzettiğini vurgulayan Vali Bulut, inşaat mevsiminin hızlandığı temmuz, ağustos ve eylül aylarında yatırımların istenilen seviyeye ulaşması için tüm imkanların seferber edileceğini ve kuruluş amirlerinin bu konuda azami gayreti göstermelerini istedi.

Erzurum Valiliği 2. Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısını Yaptı
Erzurum Valiliği 2. Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısını Yaptı

Kaynak: CHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Erzurum Valiliği 2. Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısını Yaptı - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 31.10.2020 01:53:04. #1.14#
title