Erzurum'un Düşman İşgalinden Kurtuluşu Eyüp'te de Kutlandı

Erzurum'un Düşman İşgalinden Kurtuluşu Eyüp'te de Kutlandı

Erzurum'un 12 Mart düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümü, tüm yurtta çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Erzurum'un Düşman İşgalinden Kurtuluşu Eyüp'te de Kutlandı

Erzurum'un 12 Mart düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümü, tüm yurtta çeşitli etkinliklerle kutlandı. Eyüp'te yaşayan Erzurumlular da bir organizasyonda bir araya geldi.

Erzurum Pasinler Derneği'nin Eyüp'te düzenlediği etkinliğe, Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu, Eyüp ilçe Kaymakamı Osman Kaymak, Eyüp Belediyesi Başkan Yardımcısı M.Esat Nuhoğlu ve dernek üyeleri katıldı.

Gece, Erzurum'un kurtuluşunda şehit düşen askerler için dualar okunarak başladı. Ardından Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu bir konuşma yaptı. Başkan Kavuncu, "Derneklerimiz birlik, beraberlik ve dayanışmanın en güzel yaşatıldığı yerler. Dadaş mert, yiğit cömerttir, Bugün sizlerle birlikte Erzurum'un kurtuluşunu kutluyoruz" dedi.

Eyüp İlçe Kaymakamı Osman Kaymak da, kendisinin Bayburtlu olduğunu belirterek, ev sahibi olduğunu söyledi. Gecede Erzurumlu sanatçılar türküleri, halayları ile geceye katılanlara unutulmaz bir gece yaşattı. Etkinliğin sonunda Erzurum Pasinler Derneği Başkanı Cahit Özaslan, Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu'ya oltu taşından yapılmış tesbih hediye etti.

Kaynak: CHA