Erzurum Tarihi Çifte Minareli Medresede Anlamlı Yemek

Erzurum Tarihi Çifte Minareli Medresede Anlamlı Yemek

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Tarihi çifte minareli medresede anlamlı yemek5 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısı ile Erzurum Valiliği tarafından tarihi Çifte Minareli Medrese'de şehit yakınları ve gaziler için yemek verildi.

Tarihi çifte minareli medresede anlamlı yemek

5 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısı ile Erzurum Valiliği tarafından tarihi Çifte Minareli Medrese'de şehit yakınları ve gaziler için yemek verildi.

Merkez Yakutiye ilçesinde Türk baraklaır ile süslenen geceye Vali Seyfettin Azizoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen (AKP), Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Güray Alpar, Garnizon Komutan Vekili Kurmay Albay Mehmet Dursun, protokol üyeleri, şehit yakınları ve gaziler katıldı. Ney eşliğinde verilen yemekte bir konuşma yapan Vali Seyfettin Azizoğlu, islam dünyasının umudu olan bu milleti ve devleti parçalamak isteyen hainlerin oyunlarına başladıklarını haber aldıklarında gece yarısına doğru bu melun olayı sona erdirdiklerini söyledi.

Vatan hainlerini bağımsız yargımıya teslim ettiklerini belirten Vali Azizoğlu şöyle konuştu:

"Bu topraklar üzerinde oyunlar bitmez. Bu coğrafya üzerinde, bu millet üzerinde ameliyat yapmak isteyenlerin hayalleri bitmez. Tarihin her döneminde bu oyunları oynadılar ve bu millettenden de sillerini yediler. Şuna da çok dikkat edeceğiz. Dünyadan cennete bilet satanlara, cennete arsa pazarlayanlara, sırat köprüsünü kibrit kutusuna sıkıştırıp geçireceğini söyleyen madrabazlara, hainlere prim vermeyip, inanmayıp, dinimizi devletimizin kurumlarundan, devletimizin öğretmenlerinden öğreneceğiz. Başkalarından dinimizi öğrenmek gafletine düşersek böyle oyunlar, böyle ihanetler, böyle alçaklıklarla karşı karşıya kalıyoruz. O sebeple biliniz ki gaybı bilen ancak Allahtır. Hiç klimse rüyasında Allah ile haşa konuşamaz. Peygamber ile konuşamaz. Cenneten kimse arsa pazarlayamaz. Hiç kimse sırattan kimseyi geçiremez. Bunu söyleyenlere artık bundan sonra kimse pirm vermesin. Dinini doğru öğrensin. İslamiyete inanıyorsa islamiyeti doğru öğrensin. Hristiyanlığa inanıyorsa, Hhristiyanlığı doğru öğrensin. Hangi dine inanıyorsa onu doğru öğrensin. Böylece geleceğin dünyasında da bu millet hakettiği yüksek yeri tekrar alsın. Dünyanında mazlum, mağdur ve bizden medet bekleyen bizden ümit bekleyen insanlarada insanlığınada ümit olamaya devam etsin. Allah şehitlerimeiz gani gani rahmet eylesin. Onların şehadeitne bizleri nail eylesin. Gazilerimize sağlıklı sıhhatli uzun ömürler nasip etsin. Milletimizi devletimiz payidar etsin. Dirlik birlik içerisinde yaşamamızı nasip etsin."

Erzurum Tarihi Çifte Minareli Medresede Anlamlı Yemek
Erzurum Tarihi Çifte Minareli Medresede Anlamlı Yemek
Erzurum Tarihi Çifte Minareli Medresede Anlamlı Yemek

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Manşet Haberler

title