Erzurum Şehir Tiyatrosu Uluslar Arası Tiyatro Festivalinde

Erzurum Şehir Tiyatrosu Uluslar Arası Tiyatro Festivalinde

Erzurum Şehir Tiyatrosu , Şehir Tiyatrosu Yazar Kurulunun Yazdığı "Kılıbık" Adlı Oyunla Uluslar Arası Tiyatro Festivaline Erzurum'u Temsilen Katılacak.

Erzurum Şehir Tiyatrosu Uluslar Arası Tiyatro Festivalinde

Erzurum Şehir Tiyatrosu , şehir tiyatrosu yazar kurulunun yazdığı "Kılıbık" adlı oyunla uluslar arası tiyatro festivaline Erzurum'u temsilen katılacak.

22-25 Mayıs 2008 tarihlerinde Denizli'de yapılacak olan uluslar arası tiyatro festivaline yurtdışından 4, yurt içinden 8 tiyatro grubu davet edildi. Oyunun sonunda kılıbık olduğu ispat edenlere de kılıbık diploması dağıtılacak.

Şehir tiyatrosu yönetmeni Semih Yetimoğlu ; 25 yıldır Türk tiyatrosuna hizmet vermekteyiz. Yurt içi ve yurt dışı turneleri ile faaliyetlerimizi geniş yelpaze içerisinde yaygınlaştırma çaba ve gayreti içindeyiz. Bu tiyatro festivaline Erzurum'u temsilen katılmaktayız. Sorumluluğumuzun ve üstlendiğimiz misyonun farkındayız. Bize destek olan tüm kurum, kuruluş ve şahıslara teşekkür ederiz. Erzurum'a ait doküman, resim Cd ve broşürlerle elimizden geldiğince Erzurum'u tanıtma gayreti içinde de olacağız.

Tiyatro festivalinde oynanacak olan Kılıbık adlı oyunu Semih Yetimoğlu yönetecek.

(İRT-İRT-Y) 18.05.2008 14:33 TSİ

Kaynak: İHA