Erzurum: Hasani Basri Mahallesi'ne Halı Saha

Erzurum: Hasani Basri Mahallesi'ne Halı Saha

Erzurum Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Yakutiye Belediyesi'nin Müşterek Çalışmasıyla Hasani Basri Mahallesi'nde Yaptırılan Halı Saha Sporseverlerin Hizmetine Sunulacak.

Erzurum: Hasani Basri Mahallesi'ne Halı Saha

Erzurum Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Yakutiye Belediyesi'nin müşterek çalışmasıyla Hasani Basri Mahallesi'nde yaptırılan halı saha sporseverlerin hizmetine sunulacak.

Yapımına kısa süre önce başlanılan ve büyük bir bölümünün tamamlandığı halı sahanın zemini ve tel örgülerinin de bitmesi ile hizmete sunulacak olan halı saha, mahalle sakinleri tarafından sevinçle karşılandı. "Futbol oynayacak yerimiz doğru dürüst yoktu." diyen mahalle gençleri; ”Mahalle arasında ve caddelerde top oynuyorduk. Bu da bizim için tehlikeli oluyordu. Bu tesisi bizlere kazandıran Yakutiye Belediyesi’ne ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü’ne teşekkür ediyoruz." diye konuştular.

Halı sahanın son halini inceleyen Gençlik ve Spor İl Müdürü Fatih Çintimar, "Özellikle mahalle aralarında yaptıracağımız bu gibi tesisler, hem mahalle gençliğini spora kazandıracağız, hem de gençlerimizi kötü alışkanlıklardan kurtarmış olacağız. Bu konuda bizimle birlikte el ele verip çalışan Yakutiye Belediye Başkanımıza teşekkür ederiz.” dedi.

(AA-İRT-Y)