Erzurum: Erzurum'da Yerel Yönetimler

Erzurum: Erzurum'da Yerel Yönetimler

- Palandöken Belediye Başkanı Cenap Köksal Birdal, Belde Halkına Yönelik Ramazan Yardımlarının Sürdüğünü Bildirdi.

Erzurum: Erzurum'da Yerel Yönetimler

- Palandöken Belediye Başkanı Cenap Köksal Birdal, belde halkına yönelik Ramazan yardımlarının sürdüğünü bildirdi.

Yılın her günü yaklaşık bin 500 kişiye ekmek yardımında bulunan Palandöken Belediyesi, Ramazan ayında da tespit ettiği 3 bin 500 aileye gıda yardımı ulaştırmaya çalışıyor. 17 mahalle ile bağlı 8 köye gıda yardımları dağıtılmaya başlandı. Muhtarlar aracılığıyla ulaştırılmaya çalışılan gıda paketlerinin dağıtımına gerekli hassasiyetin gösterildiği de bildirildi.

Palandöken Belediye Başkanı Cenap Köksal Birdal, yardımların sadece Ramazana has olmadığını, yılın her günü yoksul ailelere yardımda bulunduklarını söyledi. Ekmek yardımından gıda, odun, kömür ve ev onarımları için malzeme ve usta yardımlarının devam ettiğine dikkati çeken Birdal, “yoksulun yanında olmak görevimiz” dedi.

Belediyelerin görevleri arasında yoksullara bakmanın da bulunduğunu ifade eden Başkan Birdal, şunları söyledi:

“Muhtarlarımız, cami imamlarımız ve kendi zabıtamız marifeti ile yoksul aileleri tespit ediyoruz. Ramazan Ayı dahil, yılın her günü bu yoksul insanlara ulaşmaya çalışıyoruz. Hergün bin 500 kişiye ekmek yardımı yapıyoruz. Evini onardığımız, odun, kömür aldığımız yoksullarımız da mevcut. Elimizden geldiğince, gücümüzün yettiğince bu insanlara yardım etmeyi bir görev olarak kabul ediyoruz.”

(AA-DB-Y)

Kaynak: İHA