Erzurum: Erzurum'da Yerel Yönetimler

Erzurum: Erzurum'da Yerel Yönetimler

- Erzurum Dadaşkent Belediyesi'nce Ramazan Ayında 900 Aileye Gıda Yardımında Bulunurken, Her Akşam 200 Kişiye de İftar Yemeği Veriliyor.

Erzurum: Erzurum'da Yerel Yönetimler

- Erzurum Dadaşkent Belediyesi'nce ramazan ayında 900 aileye gıda yardımında bulunurken, her akşam 200 kişiye de iftar yemeği veriliyor.

Dadaşkent Belediye Başkanı Vahdettin Yaylalı, yardımların işadamlarının desteğiyle yapıldığını, belediyenin zenginden alıp fakire vererek aracı görevi üstlendiğini söyledi.

Ramazan ayını en verimli şekilde değerlendirme gayreti içerisinde olduklarını belirten Başkan Yaylalı, beldedeki altı mahalle ve bağlı altı köyde muhtarlar ile birlikte belediye ekiplerinin yaptığı çalışmalar neticesinde tespit edilen ihtiyaçlı vatandaşlara gıda yardımlarının yapıldığını kaydetti.

Ramazan ayında iftar çadırı ile birlikte yapılan yardımların maddi boyutunun 100 milyara yaklaştığını kaydeden Başkan Vahdettin Yaylalı, “Ramazan ayında ihtiyaçlı vatandaşlarımızın sevindirilmesi bizim için en büyük mutluluk. Tüm hayır sahibi işadamlarımıza teşekkür ediyoruz.” dedi.

Öğrenci ve vatandaşlarla birlikte iftar eden Başkan Vahdettin Yaylalı, günlük ortalama 200 kişiye iftar yemeği verildiğini, bunun maliyetin de hayır sahibi işadamları tarafından karşılandığını kaydetti. Yaylalı, “İmkansızlıklar içerisinde öğrenim görme gayretinde olan öğrencilere ve ihtiyaçlı vatandaşlarımıza hizmet veren iftar çadırımızda günlük dört çeşit yemek ikramı yapıyoruz. Türkiye’nin değişik yörelerinden ilimize okumak için gelen öğrencilerimizi en iyi şekilde ağırlamak, onlara Erzurum insanının sıcaklığını, misafirperliğini ve hayırseverliğini anlatma açısından iftar çadırı büyük bir hizmettir.” diye konuştu.

Beldedeki mahalleler ile birlikte altı köyde 900 aileye gıda yardımı yapıldığını ifade eden Başkan Yaylalı, “Muhtarlarımız ve belediye ekiplerimizin titiz çalışmaları neticesinde tespit ettiğimiz ailelerin bizzat evlerine teslim ederek yardımlarımızı sürdürüyoruz. Maalesef ilimizde yoksulluğun boyutu çok büyük. Biz de imkanlarımız ölçüsünde, hayırsever işadamlarımızın desteğiyle halkımızı bu mübarek ramazan ayında sevindirmenin gayretindeyiz.” şeklinde konuştu.

Dadaşkent Belediye Başkanı Vahdettin Yaylalı, ihtiyaçlı vatandaşların yanı sıra, Kuran kurslarına, Şehit Aileleri Derneği’ne, Gaziler Derneği’ne, Görme Özürlüler Derneği’ne ve diğer engelli derneklerine de bahse konu yardımlardan yapıldığını da ifade etti.

Başkan Yaylalı, sözlerine şöyle devam etti: “Sosyal faaliyetlere ağırlık verirken rutin belediye hizmetlerini de aksatmıyoruz. Asfalt, karo, kilit taşı ve bordür çalışmalarımızı da aralıksız sürdürüyoruz. Şu an beldemizde doğalgaz çalışmaları devam ediyor. Yollarımız, cadde ve sokaklarımız bu çalışmalar nedeniyle önemli hasar gördü. Halkımızın sıkıntı çekmemesi için tüm bütçemizi rutin hizmetlere yönlendirmiş durumdayız. Sezonun sonuna yaklaştığımız şu günlerde kilit taşı, karo, bordür ve asfalt çalışmalarımıza da hız verdik.”

(İRT-İRT-Y)

Kaynak: İHA